slider slider slider slider slider slider
YouTube Facebook YouTube

+48 604 780 527

Przystanek Niemcy, przystanek Francja
07-03-2017 12:03

 Dwa kolejne starty Tomka Wysockiego. W niemieckim Dolle i francuskim Sommieres.

Dwie różne imprezy za to mocno obsadzone riderami z wyzszej półki a więc Tomek miał 2 okazje pościgać się z naprawdę doświadczonymi kolegami- tym bardziej, że sporo z nich startowało i startuje w MŚ.

 

Winter Cup w Dolle.

Coroczne zawody zimowe i jak co roku  liczna, międzynarodowa obsada oraz mocne nazwiska.

Tak się złozyło, ze zjawili się tam wszyscy nasi kadrowicze z ostatniego MXoN- czyli Tomek, Łukasz Lonka i Szymon Staszkiewicz.

Niemiecki tor to solidne piachy, dobrze znane juz Lonce z poprzednich pobytów.

Odbyły się w sumie 3 wyścigi. Imprezę wygrał Henry Jacobi- znajomy Tomka z ADAC i MŚ MX2. Bardzo dobrze pojechał Jaromir Romanćik z ekipy JD 191 (wygrany 1 bieg i wysokie miejsca w pozostałych). Tomek uzyskał wynik (7-5-9) i całościowo zajął 8 miejsce w pełnej obsadzie zawodników co jest całkiem niezlym wynikiem jak na debiutujący sezon na większej, nowej maszynie.

 

50 LAT SOMMIERES

Z okazji 50-lecia miejscowego moto klubu Sommieres zorganizowano jublileuszowe zawody w mocnej i sosunkowo licznej obsadzie. Przyjechali najliczniejsi rzecz jasna Francuzi ale byli tez Hiszpanie oraz kilka innych nacji. Zawody rozgrywano w klasach 85, 125 oraz MX2 i OPEN.

Tym razem obsada była jeszcze mocniejsza jako ze pojawili się ci, których niedługo zobaczymy na europejskich torach w MŚ i ME.

Wyścigi nie układały się jednak tak dobrze jak poprzednio. Warunki były naprawdę trudne, w sezonie przejściowym po opadach jest częściej błoto niż woda.  Sami zobaczcie co widać na zamieszczonym zdjęciu...

Teamowy kolega Tomka - Jara Romanćik najpierw miał pecha technicznego a potem brał udział w karambolu w którym kilku zawodników najechało na niego. Szczęście w nieszcześciu nic powazniejszego mu się nie stało. Tomek ze zmiennym szczęściem- raz z punktami w pierwszej dwudziestce, potem na granicy 20 miejsca. Kilka punktów jednak zdobył a ze za każdy wypłacano gratyfikacje finansowe, więc przynajmniej wracał z czymś w portfelu. I bardzo dobrze- tak to właśnie wyglądać powinno.

 Liczy się to, ze Tomek startuje, ćwiczy i zaprawia się coraz mocniej do jazdy z najlepszymi i szlifuje swe umiejętności z szybkimi riderami z czołówki europejskiej bo z tego zawsze szybciej zdobywa się doświadczenie....

 

Trzymamy kciuki za dalsze starty. Sezon rusza juz wkrótce!

 

 

Pierwsze starty i treningi zagraniczne Tomka
16-02-2017 08:02

 Zima w pełni ale działamy i pracujemy.

Tomek Wysocki zaraz po świętach przebywał we Włoszech aby przetestować kilka rzeczy w nowej maszynie a potem solidnie trenował w Hiszpanii wraz z całą ekipą teamu JD 191. Z początkiem stycznia cała grupa miała dłuzszy pobyt w rejonie nowego i rozległego ośrodka treningowego REDSAND MX PARK (niedaleko Walencji).

Na jednym z trzech torów jakie tam istnieją w dniach pomiędzy 16 a 22 stycznia zaplanowano pierwsze oficjalne wyścigi w międzynarodowej obsadzie. Zjechała spora część swiatowej czołówki a reprezentowane były praktycznie wszystkie klasy- z weteranami i paniami włącznie.

Organizatorzy przygotowali spore nagrody finansowe, zorganizowali zaplecze, pakiety noclegowo- treningowe. Słowem spora impreza jak się patrzy w samym środku zimy. Niestety jednego nie przewidział nikt.... Takich ulew jakie nastąpiły Hiszpania nawet zimą dawno nie widziała.

Potoki i rzeczki zalały rejon toru i teren przypominał zalewisko a nie miejsce rozgrywania zawodów. Rozegrano jedynie kilka treningów i wyścigów najmniejszych klas. Reszta została odwołana ku zmartwieniu wszystkich.

Tak więc zapowiadany pierwszy start Tomka na 450 cm ze światową elitą MX GP musiał mieć miejsce gdzie indziej.

Poniewaz zbliżały się Mistrzostwa Włoch team Tomka postanowił wziąć udział w ostatniej rundzie w Ottobiano. Pierwotnie mieli jechać do Malagrotty na II rundę włoskiego czempionatu ale na początku lutego wylądowali ponownie w...Hiszpanii- aby znów solidnie potrenować i przygotować się do pierwszego startu.

Tym bardziej, że w Ottobiano zapowiedziała się wielka chmara znakomitości światowego MX a więc szykował się powazny start.

 

    MISTRZOSTWA WŁOCH

12 lutego na trudnym, piaszczystym torze w Ottobiano (okolice Mediolanu) spotkały się klasy 125cm, MX2 i MX1. Frekwencja wyśmienita, wielu widzów i kwalifikacje konieczne do wyłonienia uczestników finału (tak wielu zawodników). Pojawili się najwięksi więc Tomek miał wreszcie okazję stanąć na maszynie startowej z takimi sławami jak Tim Gajser, Antonio Cairoli, Romain Febvre, Jeremy Van Horebeek, Evgenij Bobryszew czy debiutujący tak samo jak i Tomek w najwyzszej klasie Jeffrey Herlings.

Tomek przebrnął kwalifikacje bez kłopotu i zakwalifikował się do wyścigu finałowego z 27 czasem (na ponad 40 zawodników).

W finale nienajgorzej wystartował, jadąc w okolicy 18-19 miejsca i co najwazniejsze- caly czas utrzymywał równe tempo co pozwoliło mu trzymać się w połowie stawki silnych rywali. Nie notując większych błędów czy upadków ukończył wyścig na niezłym jak na pierwszy start i oficjalny debiut 20 miejscu.

Foto: Offroadproracing.it

Teoretycznie dawało to awans do Superfinału gdzie kwalifikowało się 20 najlepszych z klas MX2 i MX1. Niestety, regulacje wewnętrzne tej imprezy sprawiły niemiłą niespodziankę w postaci awansu- ale innych riderów. Awansowało 18 najszybszych plus 2 riderów, którzy mieli wcześniej (w poprzednich rundach) wysokie miejsca i sporo punktów w Superfinałach. Zawodnikami tymi okazali się klasowi mistrzowie- Glenn Coldenhoff i Romain Febvre, którzy paradoksalnie wyścigu MX1 w ogóle nie ukończyli (Febvre nawet nie ujechał ani jednego okrązenia). Tak więc te dwie sławy niejako "odebrały" Tomkowi Superfinał. Szkoda, bo było w zasięgu ręki....

Mamy więc za sobą pierwszy start i pierwsze spotkanie z najlepszymi riderami świata na maszynie startowej. I pierwsze ściganie.

Było nie najgorzej i ponownie Tomek pokazał, ze bez większego problemu mieści się w pierwszej 20-tce najlepszych w międzynarodowym towarzystwie. Podobnie jak w ub. roku w klasie MX2. To dobry prognostyk ale oczywiście przed nami cięzka praca i wytęzone treningi by taki poziom utrzymać przez cały sezon.

Tomek jest jednak na to przygotowany i wie co trzeba robić.

 

Czekamy więc na moment gdy korowód Mistrzostw Świata przybedzie do Europy i tam Tomek ponownie stanie na maszynie ze światową elitą motocrossu.

 

 

JESTEŚMY AUTORYZOWANYM PRZEDSTAWICIELEM Q Springs!
19-01-2017 16:01

 Miło nam poinformować, że zostaliśmy oficjalnym dealerem znanej, holenderskiej firmy produkującej sprężyny do motocykli crossowych - Q springs.

Firma ta produkuje sprężyny do wszystkich wiodących marek motocykli crossowych (KTM, HUSQVARNA, KAWASAKI, HONDA, SUZUKI, YAMAHA, HUSABERG). 

Od teraz można więc u nas zamawiać sprężyny marki Q- Springs.

Polecamy i zapraszamy do kontaktu z nami. 

 

Jesteśmy na mapie wraz z innymi partnerami firmy Q- Springs

 
Strona producenta:
 
A nasze logo MotoWysocki można zobaczyć na prawym pasku zakładki strony firmowej:
 
 
Oficjalna prezentacja ekipy JD 191 KTM RACING TEAM w czeskiej TV (z udziałem Tomka!).
06-01-2017 00:01

  Tak sie składa, że pierwszy news w roku 2017 jest jednocześnie chyba tym najbardziej oficjalnym i uroczystym.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video z oficjalnej prezentacji teamu i konferencji prasowej z udziałem naszego Tomka Wysockiego, która odbył sie przed świętami w Pradze.

www.ceskatelevize.cz/porady/10207469169-svet-motoru/217471291269001-novy-cesky-tym-v-ms-motokrosu/

 

Sami przyznacie, ze materiał jest bardzo solidnie i rzeczowo, fachowo zrealizowany. Nie ma w nim zbędnych fajerwerków i hałaśliwej, agresywnej muzyki hip hopowej czy naiwnych, dziwnych lub laickich pytań ale za to jest mowa o konkretach i faktach a całość wzbudza pozytywne emocje u przeciętnego widza.

Pozostaje nam sobie życzyć aby w naszym kraju równie dobrze telewizje podchodziły do tego tematu.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT I WSZYSTKIEGO DOBREGO!!!
23-12-2016 20:12

 Naszym klientom, sponsorom Tomka Wysockiego, naszym przyjaciołom, partnerom, osobom wspierającym nas i Tomka oraz wszystkim kibicom motocrossu życzymy zdrowych i udanych świąt oraz wielu miłych prezentów.

Jednocześnie dziękujemy Wam wszystkim za cały ten rok i za dobrą współpracę!

Życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!


Ekipa MotoWysocki 

OFICJALNA INFORMACJA O SEZONIE 2017
20-12-2016 22:12

 Z prawdziwą przyjemnością informujemy że na zakończonej dopiero co w Pradze uroczystej konferencji prasowej teamu "JD191 KTM Racing Team" został ogłoszony nowy skład ekipy na sezon 2017.

Główny trzon stanowić będą:

Tomek Wysocki i Jaromir Romanćik (klasa MX1)

Jan Vondraśek, Richard Śikyna, Martin Vondraśek (klasa MX2)

oraz świeżo pozyskani znakomici juniorzy- Petr Polak (klasa 125cm) i Radek Vetrovsky (klasa 85cm)

Są to utytułowani juniorzy, uczestnicy Mistrzostw Świata Juniorów (Radek Vetrovsky został wicemistrzem świata w klasie 65cm w 2015r) oraz mistrzowie Czech.  Tak więc zapowiada się znakomita, silna ekipa, która powinna zdobyć sporo punktów w zawodach mistrzowskich w Czechach, Niemiec  (ADAC) i innych prestiżowych seriach.  

Image motocykli oraz stroje wyglądają tak:

 

Konferencja:

 

Jednak dla nas, najciekawszą informacją, którą znaliśmy od dluższego czasu ale trzymaliśmy ją do tego momentu, jest to, że Tomek Wysocki w sezonie 2017 wystartuje w Mistrzostwach Świata w najwyższej, królewskiej klasie MXGP!!! (na motocyklu KTM 450cm).

I będzie pierwszym Polakiem w tej klasie od czasów jej utworzenia!

Wraz z Jaromirem Romanćikiem i pod okiem szefa teamu- Jiriego Jankovskiego będą mierzyli się z największym wyzwaniem sportowym w swojej karierze.

 

Tak więc kolejnych punktów w MX2 już nie będzie, za to będziemy wszyscy mogli z niecierpliwością wyczekiwać pierwszych startów i pierwszych punktów naszego Tomka  w najbardziej elitarnej grupie zawodników z całego świata.

O czymś takim marzy niejeden... stanąć w szranki z Tonym Cairoli, Timem Gajserem, Romainem Febvre i  całą resztą.

Wyzwanie i prestiż. Ryk największych maszyn i ich szybkość.

To będzie pierwszy taki sezon.

TRZYMAJMY KCIUKI ZA TOMKA! Kibiców już zachęcamy do zaplanowania udziału w MŚ i szykowania gadżetów kibica!

Wasz doping będzie po prostu konieczny! :)

Póki co Tomek solidnie trenuje, przygotowując się do pierwszego sezonu ze światową elitą i ujeżdza nowa maszynę ile sił.

W ramach treningów a takze przy okazji szkoleń technicznych zawitaliśmy niedawno do Belgii i Holandii. W Lommel - na jednym z najsłynniejszych torów testowaliśmy zawieszenia i kilka pomysłów.

 

Przypominamy, ze pierwszym startem w zawodach nowego sezonu bedzie udział Tomka w pionierskim przedsięwzieciu -  wyścigach na nowo utworzonym, nowoczesnym centrum Enduro&MX zwanym Redsand MX Park (Hiszpania, okolice Walencji).

Wyścigi te odbędą się w dniach 20-22.01.2017.

 

 Foto: Gravitymag, JD191 Team, Marcin Wysocki.

Ostatnie akcenty sezonu w Dąbrowie Górniczej
03-11-2016 09:11

 W ramach pożegnania z sezonem wyścigowym Stowarzyszenie MotoDąbrowa zorganizowało ostatnie zawody na południu kraju. Dwudniowa impreza składała się z wyścigów MX (sobota 29.10) i cross country (niedziela 30.10). W pierwszej imprezie udział wzięła niemal cała nasz ekipa MotoWysocki jako że na starcie stanęli: Tomek Wysocki, trener Łukasz Wysocki i podopieczni trenera w składzie: Damian Kojs, Łukasz Papierz oraz Darek Rapacz. Brakowało tylko kontuzjowanego Mateusza Drobnego.

 

W klasie najwyzszej (OPEN) wygrał oczywiście bezapelacyjnie Tomek ale ciekawe rzeczy działy się za jego plecami, gdzie trener walczył ze swoim podopiecznym! Oto Damian Kojs (na maszynie 250cm) okazał się szybszy i lepszy od swego trenera - jadącego na 350tce (z numerem 3) Łukasza! 

A zatem Damian wraca do swego najlepszego wydania z jakiego go przecież dobrze pamiętamy- tyle że bylo to jeszcze na "setce"!

Damian zajął 2 miejsce a Łukasz 3. Czwarty był w tej klasie też Łukasz ale Papierz. 

Z kolei w klasie Junior bezkonkurencyjny okazał się Darek Rapacz a w klasie kobiet- Wanessa Rapacz, która również korzysta z porad Łukasza Wysockiego.

Tak więc byliśmy liczni i zdobywaliśmy najwyższe miejsca, co dobrze zapowiada i zimę i ...wiosnę, bo przygotowania do kolejnego sezonu zaczęliśmy już teraz...

 Wszystkim gratulujemy i liczymy na to, że wiosną będziemy zbierali dalsze dobre owoce solidnej pracy.

 Foto: Biotop Studio i Patryk Kowalski.

 

Zakończenie sezonu z kolejnymi tytułami!
17-10-2016 23:10

 Sezon 2016 dobiegł końca.

Przedostatnimi zawodami dla nas i naszych podopiecznych miała być czeska runda Top Amator Cup, gdzie w ramach jazd treningowych pojawił się Damian Kojs.  Ale pozostali nasi riderzy nie startowali więc czekaliśmy na finał sezonu. 

Ostatnimi konkretnymi zawodami jakie odwiedziliśmy był finał Mistrzostw Strefy Polski Południowej na torze w Dębskiej Woli. Rozegrano tam dodatkowo finałową rundę Mistrzostw Polski kobiet i quadów.  

Dla nas najważniejszą sprawą był start Darka Rapacza, który ponownie ścigał się o najwyższe trofeum (w 2015r był mistrzem strefy w klasie 85cm).

 

I ponownie Darek wywalczył tytuł mistrza Strefy Południowej! Tym razem jednak w klasie MX2 Junior. Gratulujemy tak szybkiego sukcesu w pierwszym sezonie po przesiadce na większy motocykl. Przewaga Darka nie podlegała dyskusji! 

To samo Łukasz Papierz! W klasie MX2 nie miał sobie równych i zwyciężył, zdobywając tytuł mistrza strefy w MX2! Gratulacje!

Wśród pań startowała Wanessa Rapacz, która zdecydowała się wziąć udział w aż 4 wyścigach- w MP kobiet i w klasie pań w strefie. To już jest niemały wyczyn jak na tak młodą zawodniczkę.

Tak więc po tytule II wicemistrza kraju klasy MX2 Junior mamy kolejne cenne trofeum w coraz bogatszej kolekcji Darka i kolejny zwycięski puchar dla Łukasza. 

Trener Łukasz Wysocki był zadowolony, bo też i jego praca przyniosła kolejny dobry efekt a obaj chłopcy rozwijają się szybko..

 

MOTOCROSS of NATIONS w Maggiora.
07-10-2016 12:10

 Występ reprezentacji Polski na najważniejszej imprezie świata MX we włoskiej Maggiora miał miejsce w dniach 24-25.09. 

Kadra w kładzie: Tomek Wysocki (klasa OPEN), Łukasz Lonka (MX GP) i Szymon Staszkiewicz (MX2) miała powalczyć z 37 innymi reprezentacjami wśród których były takie egzotyczne drużyny jak  Puerto Rico, Luksemburg, Izrael, RPA, Brazylia czy... Islandia, które mimo braku większych tradycji czy nadmiaru miejsca do uprawiania motocrossu jednak przysłały swoich najlepszych jeźdźców.

Atmosfera wokół toru i oprawa - wspaniała! Liczba kibiców- ok. 85.000. Barwność i głośność tego szoł na trybunach- na 5 z plusem! Poziom sportowy- znakomity! A więc wszystko super i fajnie tylko.... ten nasz występ okazał się (delikatnie mówiąc) kiepski.

Złożyło się na to kilka przyczyn. Przede wszystkim nadmiar pecha i brak wysokiej formy sportowej. Do tego przypadek i kłopoty techniczne. O tym że życie motocrossowca na zawodach nie jest usłane różami wiadomo nie od dzisiaj- wiele się dzieje i wszystko może się zdarzyć. Ale to jest tzw. ryzyko zawodowe i każdy o tym wie. Gdy jednak najlepiej jadący na światowych imprezach zawodnik- czyli nasz Tomek- ma aż 3 gleby w ciągu jednego wyścigu to można się poczuć jak uderzony obuchem...Tak samo gdy 2 zawodnikom na trzech gasną motory.... 

Tak bardzo pechowo właśnie było w Finale B, w którym tylko jedna ekipa mogła awansować. My wiedzieliśmy że cudu nie będzie. Gdy 2 główne filary kadry ledwo co się wykurowały i wróciły do jazdy po kontuzjach i brakowało im startów w międzynarodowej rywalizacji a trzeci był debiutantem i to jeszcze mało wyjeżdżonym na najsłabszym motocyklu (250cm) w kadrze to.... trzeba było wyjątkowego nieszczęścia innych rywali, żeby takim składem coś ugrać. 

Ale po kolei....

Poranne czasówki pokazały, że najmocniejsi wśród średnich nie jesteśmy. W dodatku Tomek miał kłopoty z betonowaniem rąk. Nie był zbyt zadowolony z siebie, więc pozostawało dać z siebie wszystko w wyścigu kwalifikacyjnym. Niezbyt dobrze było też z czasami pozostałych biało-czerwonych. Nikt nie umiał wskoczyć do 20-tki.

Aby utrzymać poziom sprzed roku przynajmniej 2 naszych riderów powinno pojechac w granicach 23-24 miejsca. Okazało się to jednak problematyczne.   

Najpierw kwalifikacje wszystkich klas osobno. Wyścig MX GP i kiepski wynik Łukasza (po słabym starcie)

potem dramatyczny dla nas początek wyścigu MX2 i gleba Szymona po której ruszał z ostatniego miejsca gdyż miał problemy z uruchomieniem motocykla (zresztą nie tylko wtedy!). Wiele już nie był w stanie zrobić i skończyło się na 3 dziesiątce. Pozostał na koniec wyścig z udziałem Tomka... I tu pokazało się, kto ma wyjeżdżenie i potrafi w najważniejszych chwilach zachować zimną krew oraz wykonać dobrze swoją robotę dla ratowania drużyny z opresji... A opresje były gdyż groził nam nawet Finał C...

Tomek wytrzymał presję oraz ciśnienie rywali i uzyskał przyzwoite 20 miejsce - a więc pojechał znacznie lepiej niż w czasówkach i to mimo wspomnianych wcześniej kłopotów. Po prostu sprężył się na maxa i pojechał co  mógł najlepszego. Jak na zawodnika po kilku kontuzjach i zaledwie 2 startach w zawodach po długiej przerwie to i tak sporo i wynik niezły. Niestety, zabrakło drugiego solidnego wyniku w drużynie....

Trafiliśmy więc do Finału B. 

 

A tam trzeba było rzucić wszystko na 1 kartę i go WYGRAĆ!

Nie było nam jednak dane nawet zająć lepszego miejsca, ponieważ ponownie już na starcie mieliśmy upadek i tym razem był to ...Tomek. Niestety, błąd własny w położeniu się w zakręcie spowodował glebę i po raz drugi w Maggiora Polak gnał z ostatniej pozycji.

Ale Tomek nie raz był w opałach i widać, że to zawodnik już obyty w MŚ i na takich torach. Ogarnął się, włączył full gaz i... doganiał po kolei kilku i zostawiał ich za sobą. W końcu dogonił Szymona  a potem Łukasza, których wyprzedził bez problemu- czym udowodnił niedowiarkom oraz osobom wątpiącym w jego szybkość w stosunku do Łukasza Lonki, że jest po prostu szybszy i lepiej czyta takie tory. W pewnym momencie nasi kadrowicze jechali razem.

Gdy wydawało się, że ponownie Tomek wykręci najlepszy wynik naszej ekipy nastąpiła niestety druga gleba (i to w tym samym zakręcie a więc w dość feralnym miejscu) ale tym razem dzięki innemu riderowi. I znowu trzeba było odrabiać.

Ale gdy już Tomek nieco odrobił i ponownie zaczął zbliżać się do poprzedników nastąpiła katastrofa- na wjeździe na prostą startową jadący przed nim (prawdopodobnie Chorwat) zahaczył o boxy amortyzujące, wyłożył się dokładnie na linii jazdy przed Tomkiem i nasz rider niestety wpadł na leżący motor po czym wybiło go jak z katapulty i zaliczył groźnie wyglądający lot z niezbyt miękkim lądowaniem. To był w zasadzie koniec marzeń o jakimś godnym wyniku, bo pozostało w dość kiepskim stanie tylko żeby dojechac do mety i ukończyć w ogóle ten wybitnie niefartowny wyścig. Wybitnie, gdyż Łukasz niestety stanął z motorem w dolnej części (tuż obok strefy startu) i nie był w stanie uruchomić motocykla, więc zniechęcony zszedł z toru.

Jak się okazało, najlepiej wypadł ten, który był najmłodszy i w dodatku... debiutował na tak wielkiej imprezie. Szymon zachował wiele zimnej krwi i ustrzegł się gleb czy większych błędów i dowiózł 18 miejsce do mety.

Tomek sklasyfikowany został na 24 miejscu. A więc wypadliśmy bardzo słabo i grubo poniżej oczekiwań- bo dopiero na 30 miejscu wśród wszystkich ekip. 

Nie bylismy w stanie zrobić nic więcej. Kluczem do słabego wyniku były niezbyt dobre występy członków drużyny w kwalifikacjch. Szczególnie po Łukaszu wszyscy spodziewali się więcej, poniewaz nie dość, że zawodnik to wyjeżdzony po kraju i gdzieniegdzie po zagranicy to w dodatku ani nie debiutant ani nie nowy na najsilniejszej maszynie (KTM 450). I po raz czwarty jechał w MXoN a więc powinien być tu coraz mocniejszy. Niestety, zawiodła głowa. A gdy stres za bardzo dyktuje jazdę to nie można dać z siebie więcej. Niestety- na takiej imprezie TRZEBA DAĆ MAXIMUM ABSOLUTNE.    

Finał B był już jazdą po przysłowiową pietruszkę. Można było jednak chociaz powalczyć o lepsze miejsca. Ale i to nam nie wyszło. Szkoda.

 

Maggiora okazał się wymagająca i pechowa dla wielu, naprawdę wielu ekip i zawodników. Upadali Amerykanie w kwalifikacjach, leżeli najlepsi- Herlings, Bobryszew. Max Nagl się mocno potłukł na dzień dobry w kwalifikacjach i z miejsca wykluczył z dalszego udziału (a miał 2 czas w treningach). Cooper Webb w finale finałów zawalił sprawę w tym samym miejscu gdzie spadł ze stromego stoku Alvin Ostlund. Kilku zjechało i nie ukończyło. Wyjątkowy niefart dotknął też Amerykanów. Zwycięskiemu w drugim finale Jasonowi Andersonowi wylądował tuż za linią mety na głowie Japończyk, co praktycznie z miejsca zredukowało szansę na wygraną prowadzącym w tym momencie Amerykanom a Jason zamiast do finałowego wyścigu trafił do szpitala. W szpitalu znalazł się również już rano Kim Savaste. Fina zniesiono na noszach po upadku na czasówce. Największa gwiazda nawet nie przyjechała na MXoN. Tim Gajser poturbował się na swoim przydomowym torze w Słowenii kilka dni przed Maggiorą i... musiał zrezygnować z udziału. 

 

O brakach organizacyjnych kadry oraz braku zgrupowania nie będziemy tu pisać. Po prostu pewne rzeczy trzeba w końcu dopracować, bo zawodnicy nie mogą i nie powinni być zbierani na ostatnią chwilę a na Mistrzostwach Świata nie mają zajmować się poszukiwaniem brakujących elementów wyposażenia lub sami grzebać w motocyklach ale mają mieć na paddocku wszystko co potrzebne i zajmować się wyłącznie koncentracją i ściganiem oraz jazdą. Kto tego nie rozumie i powoduje swym postepowaniem lub brakiem należytej organizacji wyjazdu inny stan rzeczy- powinien pójść po rozum do głowy lub spytać lepszych jak to robią.

W tym całym pechu jedyną pozytywną rzeczą jest chyba to, że Tomkowi całe szczęście nic poważniejszego się nie stało i po dojściu do siebie, wyleczeniu potłuczeń będzie mógł śmiało przystąpić do przygotowań na kolejny sezon.

 Ze swej strony chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczyniali się do szybkiego powrotu Tomka na tor (rehabilitant, lekarze, rodzina) i którzy pomogli w sfinasowaniu wyjazdu na MXoN (BetPol) oraz sponsorom przedsięwzięcia (głównie firma RaceWear, PZM, team JD 191).

Podziękowanie także dla Jiriego Ćepelaka za umozliwienie udziału Tomkowi w zgrupowaniu treningowym czeskiej kadry w Rudniku.

 

Udane testy kół firmy GN Motosport
06-10-2016 18:10

Od wiosny sezonu 2016 Tomek Wysocki otrzymał do testów koła motocyklowe polskiego prodecenta- GN Motosport.

Miło nam poinformować, że po wielu testach jakie zostały odbyte możemy bardzo pozytywnie zaopiniować przetestowane produkty i wystawić im solidną, dobrą notę - a co za tym idzie- udzielić rekomendacji innym zawodnikom i riderom. 

 

Link do strony firmy:

http://gnmotosport.pl/ktm-c-3.html

 

Z podziękowaniem za możliwość przeprowadzenia testów- firma MotoWysocki

Dwa powroty- Tomek Wysocki i Damian Kojs!
22-09-2016 19:09

 W końcu doczekalismy się! :)

Wrócił do ścigania Tomek a w czasie pierwszego startu w zawodach zorganizowanych przez jego klub Moto Dąbrowa w Dąbrowie Górniczej pojawił się wreszcie nieco zapomniany - ale po cichu, na spokojnie trenujący cierpliwie swoje Damian Kojs. We wspomnianych zawodach zwyciężył oczywiście Tomek ale Damian był trzeci- za dobrym znajomym z dawniejszych wyścigów- Karolem Sado.

W ramach przygotowań do występu reprezentacji na Puchar Narodów we włoskiej Maggiora Tomek zdecydował się wziąć udział w zgrupowaniu czeskiej kadry, gdzie ma samych znajomych i jest przez czeskich kolegów lubiany. Na znakomicie przygotowanym torze w malowniczym Rudniku (Rudnicka Rokle) u podnóża Karkonoszy trenowała cała szeroka czeska kadra i nasz Tomek.

Później - zgodnie z planem- Tomek wyjechał na ADAC ale po całkiem udanych kwalifikacjach (15 czas na pełną 40-tkę zawodników) nadeszła katastrofa pogodowa, która zamieniła tor w grzęzawisko w którym łatwiej o kontuzję i uszkodzenie maszyny (potrzebnej za chwilę na najważniejszy start sezonu- czyli Motocross of Nations w Italii) niż o dobry wynik. Wraz z wieloma innymi riderami z innych reprezentacji nie zdecydował się na start w niedzielnych finałach.

Mistrzostwa Niemiec ADAC dobiegły końca ale w tym samym czasie nasi podopieczni- Darek Rapacz i Damian wzięli udział w Mistrzostwach Strefy Południowej w Kowali, gdzie na cięzkich piachach w klasie Junior triumfował Darek zas Damian wystartował w klasie MX2- ale pojechał jeden wyścig w ramach treningu i rozruchu po powrocie do ścigania.

Teraz pora na największe wyzwanie i najwazniejszy start roku dla Tomka!

MXoN! Tomek Wysocki po raz kolejny (czwarty) weźmie udział w tej najbardziej prestiżowej imprezie motocrossowej świata- wraz z Łukaszem Lonką i Szymonem Staszkiewiczem.

Oby to był start jak najlepszy- czego całej kadrze i Tomkowi serdecznie życzymy!

Będziemy osoboście obserwować start naszych zawodników i po powrocie zdamy relację z tego występu.

Numery startowe naszej kadry:

Darek Rapacz II wicemistrzem kraju !!!
12-09-2016 02:09

 Ostatnia runda Mistrzostw Polski w MX. Gdańsk. 10.09.

Finał sezonu MP w gdańskim Borkowie i zjazd najlepszych juniorów w kraju.

Ostra walka, ostatnie możliwe punkty do wyrwania! I oto nasz Darek, debiutujący w tym roku na "setce" zajmuje 3 m-ce w klasyfikacji generalnej i  zostaje II wicemistrzem Polski! Brawa!.

Tak więc, po ubiegłorocznym sukcesie i podium w klasie 85cm Darek dość gładko i szybko zaaklimatyzował się w kalsie 125cm i ma już pierwsze trofeum !!! 

Serdecznie gratulujemy! Praca i mądre prowadzenie młodego zawodnika przez trenera, Łukasza Wysockiego przynosi konkretne efekty!

 

Mistrzostwa Strefy Południowej w Osielcu- udane
12-09-2016 01:09

 Ten jeden jedyny raz w roku, na osieleckim torze "Przykiec" odbywa się niezapomniane i chyba już najliczniej odwiedzane motocrossowe widowisko. Co roku na koniec wakacji lub początek roku szkolnego zjeżdża się tam motocrossowe południe, by rywalizować, cieszyć się niepowtarzalnymi widokami jakich próżno szukać na innych polskich torach i spotykać się z wieloma znajomymi. Tym razem ten szczególny meeting miał miejsce w niedzielę, 4 września.

Pogoda znów była znakomita a ilość słońca była podobna do ilości widzów na torze. 

A wyścigi? Nasi podopieczni dali popis umiejętności i chęci do zdrowej, mocnej rywalizacji. A jako że juniorzy startowali z klasami MX2 i MX1 więc można było podelektować się walka pomiędzy Darkiem Rapaczem a Łukaszem Papierzem, który choć trochę osłabiony zdrowotnie ostatnimi czasy- nie poddawał się i starał Darka zgubić. Ostatecznie skończyło się na pewnym zwycięstwie Darka w klasie Junior i dobrym występie Łukasza.

Osielec okazał się ponownie znakomitą i udaną imprezą. Gratulacje dla organizatorów- państwa Rapacz!

A tymczasem do treningów wrócił już Damian Kojs!

Powoli odbudowuje formę i wystartował kontrolnie w zawodach w Dabrowie Górniczej. 

Czekamy na pierwszy start w Mistrzostwach Strefy.

Tomek wraca do jazdy a nasi podopieczni startują w kraju i za granicą!
31-08-2016 10:08

 Tomek Wysocki w końcu wraca do gry!

Po przymusowej przerwie spowodowanej złamaniem obojczyka, która zaburzyła plany startów w końcu czas na powrót do treningów. Od kilku dni Tomek jeździ, starając się wrócić do rytmu i szybkości. Nie jest to jeszcze jazda na 100% ale takie powroty muszą być "z głową" a nie na siłę.

Tymczasem nasi podopieczni nie próżnują i regularnie startują w zawodach.

Na rozgrywanych w ostatni weekend sierpnia Mistrzostwach Polski w Więcborku Darek Rapacz wywalczył po równej jeździe kolejne podium w klasie Junior!

3 miejsce to zasługa lepszego, drugiego biegu dzięki czemu Darek wygrał z Czarkiem Lewko rywalizację o najniższy stopień podium.

Już na czasówce widać było, że Darek będzie wysoko i interesuje go tylko czas jazdy dający podium. 

Znalazło to potwierdzenie w wyścigach. Kuba Barczewski na razie poza zasięgiem ale Darek tradycyjnie musi powalczyć z głównym swoim rywalem- czyli Wojtkiem Kucharczykiem. Cieszy jednak to, że jest stabilna forma i są regularnie dobre wyniki a uniknięto większych kontuzji. I kolejne zwycięstwo nad zawsze szybkim i groźnym Piotrem Szczepankiem. Najbardziej cieszy jednak szybka adaptacja do większego i szybszego motocykla i dobre, coraz lepsze radzenie sobie z nim w rywalizacji z silniejszymi zawodnikami.

Dodatkowo- niemal tradycyjnie już- Darek wystartował w jeszcze wyższej klasie treningowo (MX2) i tam w jedynym wyścigu jaki pojechał (pierwszym) zajął 11 miejsce na 30 startujących - oczywiście jadąc na motocyklu 125cm a więc mniejszym i słabszym niż wielu rywali.

 

Foto: Marcin Wierzbicki.

Z kolei Łukasz Papierz wybrał tym razem Słowację i tam wziął udział w Mistrzostwach Strefy Zachodniej na znanym i niedalekim od domu torze Zaśkov w Beskidach. Zajął tam 4 miejsce w nienajgorzej obsadzonej klasie MX2 wśród czeskich i słowackich szybkich, młodych riderów.

 

Gratulujemy dobrych wyników i zachęcamy do dalszej solidnej pracy.

 

 

Kolejne podium naszego juniora!
06-08-2016 10:08

 Runda Mistrzostw Polski w motocrossie jaka odbyła się w Człuchowie okazała się dobra dla naszego Darka Rapacza, który coraz lepiej czuje się na większym motocyklu (125cm) i juz notuje dobre wyniki.

W klasie MX2 Junior zanotował świetny występ zdobywając 2 razy drugie miejsca w wyścgach i łącznie 2 w klasyfikacji zawodów. Leoszy był tylko mistrz- Kuba Barczewski. To wyraźny progres Darka, który dopiero pierwszy sezon startuje w tej klasie. Rokuje to bardzo dobrze na przyszłość bo nie każdy szybko odnajduje się na większej maszynie i adoptuje swoje umiejętnosci do wyszej klasy.

 Foto: MX Lipno.

W pokonanym polu znaleźli się bowiem "wyjadacze" klasy 125cm tacy jak Czarek Lewko czy Piotr Szczepanek.  Darek wystartował też (już niemal standardowo) w klasie MX2, ale tam przejechał tylko jeden bieg. Kolejny z naszych podopiecznych- Łukasz Papierz, wziął udział w wyścigach MX2, gdzie zajął 12 miejsce ale pojechał również w najsilniejszej grupie- OPEN gdzie zajął 17 miejsce wśród najlepszych w kraju.

W rozgrywanych dla klas MX1 i MX2 C osobnych zawodach o Puchar Burmistrza Człuchowa nieźle wypadł nasz Mateusz Drobny- który był 5.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANIA I PRACY! :)

Wyniki cieszą ale i zmuszają do dalszej, solidnej pracy i treningów. Bo przecież trzeba być coraz lepszym a nie zadowalać się tym co było. 

Nadal pauzuje niestety nasz główny rider - Tomek Wysocki, który kończy rekonwalescencję po złamanym obojczyku (stało się to na treningu w Mysłowicach ponad miesiac temu). Mamy jednak nadzieję, że lada dzień wsiądzie na motocykl i wznowi treningi aby powrócić do ścigania o punkty.

 

Głogowskie ściganie w MP
04-07-2016 11:07

 Z uwagi na przymusową pauzę Tomka Wysockiego tym razem skupimy się na występach podopiecznych trenera Łukasza.

A ci wybrali się na kolejną rundę Mistrzostw Polski MX w Głogowie, ulubionym torze trenera.

Jak wypadli?

Nieźle a nawet całkiem dobrze!

W klasie MX2 Junior Darek Rapaz zajął 3 miejsce (6 i 3 w wyścigach) a więc miał trochę szczęścia że wyjeździł jednak podium bo tak łatwo wcale nie było.  W klasie  MX2 Łukasz Papierz zajął w sumie 9 miejsce a startujący i w tej klasie Darek Rapacz zajął 26 miejsce ale biorąc udział w tylko 1 wyścigu (to oczywiście na mniejszym motocyklu ale w ramach treningu i przygotowania do rywalizacji z silniejszymi i lepszymi).

W najbardziej prestiżowej i najsilniejszej klasie OPEN Łukasz Papierz zajął niezłe 10 miejsce po bardzo równej jeździe.

Warto dodać, że maszyna startowa była pełna! A zatem rywalizacja była na naprawdę wysokim poziomie i panował niezły tłok.

Z kolei Mateusz Drobny brał udział w Pucharze Głogowa dla klas amatorskich z licencją B i C. Wyścigi te miały nietypową jak na nasze realia formułę, gdyż odbywały się na zasadzie jednego wyścigu dla każdej z klas ( MX2C i MX1C) a potem najlepsi z obu klas wystąpili w połączonym superfinale. W swojej klasie bezapelacyjnie najlepszy był Mateusz a w superfinale zajął 4 miejsce co uznajemy za bardzo dobry rezultat!

Mateusz wrócił więc znowu na podium i życzymy mu aby z niego nie schodził do końca sezonu...

Zawody odbyły się na ledwo co naprawionym torze jako że ulewy jakie miały miejsce dobę wcześniej postawiły stan toru pod znakiem zapytania i przyprawiły organizatorów o dodatkowe siwe włosy. Jednak heroiczna praca wykonana aż do niedzielnego poranka przyniosła piękny efekt w postaci "uratowania" zawodów i toru. Tak więc wszystko odbyło się wg. planu i za ten wysiłek włożony w niespodziewane ponowne pracy na torze trzeba organizatorom oddać pełen szacunek.

 

Z ostatniej chwili: Tomek Wysocki miał niestety poważny upadek na treningu i wskutek tego ma złamany obojczyk co wyklucza go z najbliższych startów (w tym na ADAC w Bielstein, na MŚ w Loket i 10.07 na jego niemal domowym torze w czeskich Petrovicach). Wielka szkoda ale takie jest ryzyko w motocrossie....

Liczymy na szybki i sprawny powrót naszego czołowego ridera. 

 

A tymczasem miło nam donieść, że Tomek Wysocki został bohaterem okładki i wywiadu w najnowszym magazynie X-CROSS, głównym medium w kraju poświęconym motocrossowi i sportom motocyklowym off road.

 

Austriackie Mistrzostwa Niemiec zaliczone + dublet w MP
03-06-2016 08:06

 II runda Mistrzostw Niemiec ADAC w motocrossie odbyła się w Austrii, na nowym torze w Moggers na pogórzu w okolicy Jeziora Bodeńskiego, niedaleko granicy ze Szwajcarią.  Nowy tor okazał się niemal kopalnią kamieni, które wydobywane z ziemi przez koła ostro jadących motocykli wręcz bombardowały zawodników. Wielu było tego dnia poranionych- w tym nasz Tomek, który  porządnie oberwał w rękę kamieniem (notabene od swego czeskiego kolegi- Petra Bartośa). Te niezbyt przyjemne przygody dotknęły też i Gabriela Chętnickiego z teamu JD 191. Także chłopcy wracali z "odznaczeniami wojennymi" godnymi twardych wojowników.

FOTO: Jiri Zanat.

Nie była to najlepsza runda jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Tomek zakończył zawody na 27 miejscu i zodbył tylko 1 pkt tak więc nie odnotowujemy tego występu po stronie sukcesów. Dominowali Niemcy a w klasie Youngster świetnie pojechał Martin Krć z Czech (3 miejsce), nasz dobry znajomy z MMĆR.

Cóż, trzeba się zabrać na nowo do pracy i w niemieckim Aichwaldzie 11i 12.06 ostro powalczyć o konkretne zdobycze punktowe.

STRYKÓW- MISTRZOSTWA POLSKI MX2, OPEN

Niepowodzenie w Moggers Tomek z nawiązką odbił sobie w Strykowie na Mistrzostwach Polski (ostatni weekend maja), gdzie zjawił się trochę niespodziewanie, jako że ponownie nie został ujęty na liście uczestników MŚ MX2 w Hiszpanii, gdzie planował od dawna jechać. Niestety, dla organizatora nawet punkty zdobyte w poprzedniej rundzie nie miały znacznia i najpierw brano pod uwagę zawodników (nawet słabszych!) z teamów, które opłaciły cały sezon startów z góry...

W Strykowie Tomek w zasadzie tylko ponownie (jak na strefie południowej)  dopełnił formalności  z tym, że pojechał aż w 2 klasach- MX2 i OPEN. Obydwie wygrał (zwyciężając wszystkie 4 wyścigi) i to ze sporą przewagą, która ani razu nie podlegała dyskusji.

W zawodach tych brali też udział nasi podopieczni- Darek Rapacz, Łukasz Papierz i Mateusz Drobny. Mateusz jechał w Pucharze regionu dla klasy MX2C i tam wywalczył 3 miejsce. To kolejne podium utalentowanego zawodnika MTR Osielec. Z kolei Darek z Łukaszem powalczyli w klasach MX2 i tradycyjnie pojechali dodatkowo "w celach szkoleniowo- naukowych" w najwyższej klasie OPEN.

Foto: Maciej Wierzbicki

Foto: Ewa Kowalewska (MX FOTO.PL)

Foto: Maciej Wierzbicki

Gratulujemy ale... wolelibyśmy żeby nasz rider jednak startował w MŚ... Choć oczywiście miło jest gdy nasz najlepszy zawodnik startuje u siebie, w domowych wyścigach. Potrzebne to jest również dla jego promocji i wizerunku najlepszego ridera MX w kraju. Tutaj jednak nie ma już dla Tomka godnej konkurencji po prostu...

Kolejną okazją ku temu będzie brytyjska runda MŚ w Matterley Basin. A już w pierwszy weekend czerwca II runda Mistrzostw Czech w Kramolinie zaś 11-12.06 - III runda ADAC w Aichwaldzie. KIBICUJEMY!!!

W Czechach Tomek powalczy o solidne punkty, które będą potrzebne w skali całego sezonu w klasyfikacji MX2.

Czy znowu Węgier Szvoboda Bence będzie tak szybki i mocny jak to było w Pacovie?

Oby tym razem Tomek odnalazł najlepszy z możliwych rytm jazdy i był w 120% sobą i pokazał rywalom to co dwukrotnie w Petrovicach...

 

Pierwsze punkty na Mistrzostwach Świata w sezonie 2016 wywalczone!
18-05-2016 13:05

 Trentino. Tor Pietramurata. 14-15.05.

To miejsce po raz kolejny dobre i szczęśliwe dla naszego Tomka Wysockiego.

Jesienią 2015 w ramach Motocross of European Nations nasz rider wygrał tu start i prowadził przez kilka okrążeń w wyścigu drugim a także zrobił najlepszy dla druzyny wynik.

Wiosną ub. roku w ramach Mistrzostw Europy EMX 250 nie udało się przebrnąć kwalifikacji- taka była silna konkurencja i takie wyśrubowane czasy.

Tym razem w ramach MŚ Tomek poradził sobie zarówno w kwalifikacjach jak i w wyścigach zdobywając upragnione pierwsze punkty!

Z Jeffreyem Herlingsem, mistrzem świata.

Po niedosycie i pechu w holenderskiej rundzie GP Europy w Valkenswaard i po zabraniu szansy na GP Niemiec (Tomka nie wpisano na listę startową lecz na rezerwową...co dowodzi dziwnego i raczej biznesowego niz sportowego podejścia organizatorów...) tym razem obyło się bez niespodzianek i nasz rider pokazał na co go stać!

Kwalifikacje rozgrywane były w bardzo niesprzyjających warunkach (opady deszczu, błoto, śliskie podłoże) ale obyło się bez przygód i po uważnej jeździe Tomek zameldował się na 24 miejscu.

Gdy nadeszła pora na finały niedzielna aura okazała się o wiele łaskawsza dla zawodników i wyścigi (wszystkie) odbywały się w słońcu i przy lekkim wietrzyku. Także warunki idealne i nic tylko się ścigać!

I tak właśnie uczynił Tomek, rozgrywając najlepsze jak dotąd na MŚ zawody. Pierwszy bieg to nienajgorszy start i niemal cały czas jazda na stabilnym 20 miejscu aż do mety - co dało naszemu zawodnikowi pierwszy punkt w tym sezonie.

Drugi wyścig był dla wszystkich odwrotnością pierwszego i pomieszał strasznie wszystkim poza kilkoma faworytami (Herlingsowi udało się wyjść od razu na prowadzenie, którego nie oddał juź do końca...). Doszło w dodatku do potężnego karambolu i to tuż za plecami Tomka (całe szczęście, bo w Loket w ub. roku w kwalifikacjach taki sam karambol wchłonął i jego) w którym uczestniczyło ponad 8 zawodników. Tak gdzie "polegli" rywale lub gdzie zepsuli start naszemu riderowi umożliwiło to walkę o najlepsze w jego karierze lokaty. Przez pierwsze 4 kółka Tomek jechał na znakomitym 16 i 15 miejscu. Potem dzielnie opierał się samemu Maxowi Anstie i Jeremy Seewerowi. Dopiero w końcówce nieco osłabł (ale też tempo było iście wyczerpujące i to dla wielu) i stracił 2-3 miejsca ale ostatecznie, po najlepszej jak dotąd jeździe zajął 18 miejsce i wywalczył stabilną postawą oraz uważną jazdą kolejne 3 pkt.

Łącznie zajął 22 miejsce z 4 punktami i jest to w końcu właściwe otwarcie sezonu dla naszego najlepszego ridera, który po prostu potrzebował dobrego występu na najważniejszej serii wyścigowej świata.

Serdecznie gratulujemy postawy i corz lepszej jazdy! Trochę podszlifować wytrzymałość, pilnowac szybkości i...będzie jeszcze lepiej.

Miło było widzieć gdy nie takie nazwiska jechały za Tomkiem i nie były w stanie go wyprzedzić....

Teraz czas na kolejną walkę o punkty. Tym razem na Mistrzostwach Niemiec ADAC. II runda w austriackim Moggers już w weekend 21-22.05.

Powodzenia!

Pierwsze konkretne punkty w Mistrzostwach Czech zdobyte!
18-05-2016 09:05

 1.05 na słynnym i historycznym torze w Pacovie zainaugurowano Międzynarodowe Mistrzostwa Republiki Czeskiej.

Tomek zgodnie z przyjętym wcześniej planem wystartował w klasie MX2.  Maszyna startowa był pełna, rywale bardzo wymagający a poziom sportowy naprawdę wysoki. Wyścigi odbywały się w dobrych warunkach choć sam tor należy do "typowo czeskich", czyli dość twardych i śliskich.

Nasz zawodnik dość udanie rozpoczął występy w MMĆR. Ale pewien niedosyt jest bo mogło być lepiej. Szóste i piąte miejsce oraz piąte w zawodach to na pewno nie jest szczyt marzeń i celów na ten sezon ale cieszyć się wypada z tego, że były dwa równe i stabilne przejazdy i są pierwsze, konkretne punkty.

Brakowało jeszcze szybkości i "ognia" ale to jest do nadrobienia. Niedościgniony był tego dnia mistrz Węgier z teamu Buksa - Szvoboda Bence, który szaleńczą niemal jazdą ciągnął prowadzenie niemal od samego początku aż po koniec wyścigów.

Tomek nie czuł się w pełni możliwości i odzwierciedlał to wynik. Jest więc teraz czas na wnioski i nadrobienie tego czego brakuje.

A ze sezon dopiero ruszył więc.... jeszcze wiele może się wydarzyć. Ważne by mieć regularność i robić swoje jak najlepiej. Nie zawsze bowiem sezon wygrywają ci najszybsi. Czasami są to ci najrówniej jadący...

Kolejna runda na początku czerwca w Kramolinie.

 

Tymczasem tego samego weekendu w przeciwnym kierunku, w dalekim Lidzbarku Warmińskim podopieczni trenera Łukasza- czyli Darek Rapacz i Łukasz Papierz oraz Mateusz Drobny walczyli w Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski.

 W zmaganiach klasy MX2C Mateusz Drobny w swoim stylu ponownie wywalczył podium (2 miejsce). Darek Rapacz w klasie Junior zajął 4 miejsce zaś Łukasz Papierz w OPEN był 7.

 

Tydzień później w Sobieńczycach odbyła się pierwsza runda Mistrzostw Polski w której tez wzię;i udział nasi podopieczni.

Darek i Łukasz ścigali się w 2 klasach a więc oznaczało to wytężoną jazdę i większy niż zazwyczaj wysiłek.

W klasie MX2 Darek zdobył 17 pkt w I biegu jadąc z rywalami na silniejszych maszynach i z większym doświadczeniem. Drugiego niestety nie ukończył.

Za to Łukasz był w tej klasie 12 z sumą 58pkt (ale i z problemami z motocyklem) ale to nie jest to co potrafi ten zawodnik. 

W klasie Junior Darek Rapacz był dopiero  11 a to za sprawą nieszczęśliwego wypadku, zranienia i kontuzji jakiej doznał w czasie dublowania (porządnie zraniona ręka). Piękny gest sportowy i honorowy pokazał zdobywca 3 miejsca- kielczanin Piotr Szczepanek, który odstąpił swój puchar Darkowi, mówiąc że tak naprawdę to Darek powinien właśnie być trzeci... Takie postawy to rzadkość w wyścigowym świecie...

W klasie OPEN udział wziął Łukasz Papierz ale wskutek problemów z motocyklem nie były to dla niego starty udane i zdobył tylko 8 pkt w I biegu. nie skończywszy obydwu wyścigów. 

 

Tak więc jazd było sporo i nasi chłopcy coraz bardziej wchodzą w sezon. Tylko zyczyć powodzenia, braku kontuzji i szybkości. Bo zapału i chęci im na pewno nie brakuje.

 

ADAC 2016 - pierwszy start w najwyższej klasie Masters
30-04-2016 01:04

 Nareszcie przyszła pora na prawdziwe ściganie na europejskim poziomie!

I runda Mistrzostw Niemiec ADAC na torze w F. Drehna (Brandenburgia, 23-24.04) okazała się jednak testem nie tylko sportowym ale i ... pogodowo- temperaturowym. Przejmujące zimno i bardzo zmienna aura- z opadami śniegu na przemian z deszczem i słońcem- pokazały cały wachlarz możliwości natury zaś riderzy pokazali ile w nich mocy i siły oraz energii rozgrzewającej przed tym zimnem.

Przypominamy że nasz Tomek po raz pierwszy startuje w najwyższej klasie Masters (ze względu na wiek). Kwalifikacje okazały się udane- w swojej grupie Tomek uzyskał 7 czas- lepszy niż znane z torów nazwiska kolegów zagranicznych.

Pełna maszyna startowa od kwalifikacji po finał - kilka sław europejskich, znanych z MŚ oraz jedna gwiazda światowa- Ben Townley (Nowa Zelandia). Poziom bardzo wysoki, tor miękki, piaszczysty i bardzo dobrze przygotowany, często polewany, bronowany. Organizacja jak na Niemcy przystało- bardzo sprawna. Pierwszy bieg zakończony na 18 miejscu (pierwsze punkty!), przebiegający bez nadmiernych szaleństw ale i bez większych błędów i przygód, w stabilnej i równej jeździe - w sam raz na oswojenie się z poziomem i szybkością w tej klasie.

 

Drugi bieg przebiegał podobnie- po starcie Tomek znajdował się w środku stawki i jechał swoje, wyprzedzając kilku szybszych zwyczajowo rywali  ale niestety - tak jak i wielu innym dobrym zawodnikom tego dnia - przytrafiła się jedna gleba która kosztowała go kilka pozycji i ostatecznie po końcowej gonitwie za punktami i wynikiem na bardzo dziurawym i "rzucającym" na wszystkie strony torze biało czarna szachownica machnęła Tomkowi na 19 miejscu.

Co ciekawe- niespodziewanie dla wszystkich zdecydowany faworyt Townley nie ukończył z powodu awarii maszyny 2 biegu i tym samym zabrakło go na podium.

Łącznie więc zdobytych jest w debiucie 5 pkt. i 21 miejsce w zawodach a więc jest to środek stawki. Pokazuje to, że z jednej strony jest nad czym popracować ale jak na przetarcie zupełnie nowej ścieżki to jest całkiem dobrze i nie ma powodów do narzekania.

Zawsze te kilka miejsc wyżej można jeszcze wywalczyć i Tomek na pewno się o to postara.

Kolejna runda ADAC za miesiąc- w austriackim Moggers- a my czekamy na pierwszy występ naszego ridera w Mistrzostwach Czech (1.05 w Pacovie) gdzie Tomek wystartuje jeszcze w klasie MX2 i powalczy o podium z dobrze znanymi rywalami. A 6-7.05 weźmie udział w kolejnej rundzie Mistrzostw Świata w niemieckim Teutschental. 

Trzymamy kciuki i pilnie będziemy obserwować kolejne starty.

 

Raz na dole a raz na górze- czyli zmienne losy sportowca
29-04-2016 21:04

 Weekend 16-17 kwietnia był pracowity dla Tomka Wysockiego oraz pozostałych członków naszej ekipy.

Tomek wziął udział w ramach rozruchu przed Mistrzostwami Niemiec ADAC w II rundzie Mistrzostw Europy strefy północno-wschodnio europejskiej w słowackich Senkvicach a już następnego dnia pojawił się na torze w Ostrowcu Świętokrzyskim na Mistrzostwach Strefy Południowej.

Przy okazji...trzeba poinformować, że do grona zawodników prowadzonych i szkolonych przez trenera Łukasza Wysockiego  (czyli Darka Rapacza i Damiana Kojsa) dołączyli niedawno Łukasz Papierz (MX2, # 586) i zdolny Mateusz Drobny (A MX2, #351) z MTR "Osielec".  

Damian aktualnie nie startuje z powodu kontuzji kolana odniesionej na zimowym zgrupowaniu w Hiszpanii ale cała reszta solidnie ćwiczy i pracuje oraz bierze udział w zawodach. I o tym teraz poniżej...

SENKVICE. EMX.16.04 klasa OPEN.

Tomek w końcu mógł się zmierzyć w naprawdę szybkimi zawodnikami dysponującymi nawet mocniejszymi maszynami (450 cm wobec jego 350tki). Zjechała liczna ekipa z sąsiednich krajów, znana nam dobrze z ubiegłorocznej rundy w Cieszynie.

W dodatku klasa 85cm była wyjątkowo silnie obsadzona gdyż była to runda strefy europejskiej zachodniej i północnej, więc w Senkvicach pojawiła się chmara najlepszych Duńczyków, Szwedów, Niemców czy Holendrów i Belgów.

 Niestety, wyścig kwalifikacyjny okazał się dla Tomka gorzkim przeżyciem gdyż po niezbyt udanym starcie na 3 okrążeniu wjechał dosłownie w chmurę kurzu wzniecaną przez jadących wcześniej (tor nie został polany i dobrze przygotowany co zakrawa na kpinę, gdyż ranga imprezy była poważna!). I niestety ale na lądowaniu po skoku upadł i trochę się poobijał natomiast maszyna doznała poważniejszych uszkodzeń i tak zakończył się udział naszego ridera w tej imprezie....

STREFA POŁUDNIOWA- OSTROWIEC

Szybki powrót do domu, wieczorno nocne naprawy w wykonaniu Marcina Wysockiego i... raniutko team rodzinny zameldował się na torze w Ostrowcu Św gdzie na otarcie łez przyszło Tomkowi wygrać bezapelacyjnie w Mistrzostwach Strefy Południowej ale od razu zaznaczmy, że przyjechali tam najlepsi rywale z kraju (poza Ł. Lonką) a więc konkurencja teoretycznie jakaś była, tyle że Tomek zostawił ją daleko w tyle.... 

 

Odczuwający skutki upadku w Senkvicach, trochę posiniaczony i niezbyt wyspany nasz Tomek pokazał jednak co to znaczy być twardym i odpornym na niepowodzenia oraz liche samopoczucie (w dodatku to wszystko w nienaturalnym jak na tę porę upale). Kwalifikacje i obydwa biegi były formalnością a odebrane nagrody (za wygrane zawody i za najlepszy czas okrążenia) przypadły mu zasłużenie.

Kwintesencją postawy naszego zawodnika niech będzie to co powiedział podczas dekoracji na podium na pytanie o to jak się czuje po Senkvicach i podróży: "tu trzeba trenować a nie spać"....

 

 Tymczasem nasi młodsi adepci nieco wcześniej - w miejsce odwołanych zawodów Pucharu Moraw - wyruszyli 10.04 na słowacki, rasowy tor w górach (Liskova) by wziąć udział w I rundzie mistrzostw Słowacji strefy wschodniej RV W+S Welding Cup.

Tor bardzo szybki, ubity i nieco mokrawy po deszczch narzucił wszystkim przybyłym naprawdę bardzo szybkie tempo a że stawili się co lepsi słowaccy i czescy juniorzy (starsi i młodsi) więc... odbyło się naprawdę dobre ściganie z którego najlepiej (mimo gleby i paru błędów) wyszedł Łukasz Papierz, który musiał gonić ale wyjeździł 4 miejsce w klasie MX2 zaś startujący w głównej grupie (najlepszych) Darek Rapacz zajął w klasie junior 125cm 5 miejsce, zaś Mateusz Drobny był 14-ty w MX2 i był to jego pierwszy start w grupie najszybszych (OPEN) więc został niejako rzucony na głęboką wodę by uczyć się od lepszych. Było to rasowe i ostre ściganie na pełnym gazie co daje na pewno dobrą zaprawę przed kolejnymi startami.

Znacznie lepiej mogło być na "swoich śmieciach" - na strefie w Ostrowcu. Wydawało się, że wszystko pójdzie gładko ale Darek Rapacz został dwukrotnie zamknięty po starcie w pierwszym wirażu i... prawie zmieniło to losy całego występu w wyjątkowo licznej jak na naszą strefę grupie startujących w klasie Junior (niemal pełna maszyna!). W dodatku taki sam los po starcie spotkał Mateusza Drobnego, który został zamknięty przez liczną gromadę jeźdźców w  MX2C a w dodatku zaliczył szybko glebę i...trzeba było gnać czołówkę by wyrwać trochę lepsze punkty.

Skutkiem w/w przygód było 6 miejsce Mateusza i 2 Darka, który przegonił niemal wszystkich aż z trzeciej linii ale na Piotra Szczepanka nie było po prostu mocnych tego dnia.

Jako że w klasie MX2 pojawiło się kilku lepszych wyjadaczy- Łukasz zadowolić się musiał 4 miejscem ale trzeba przyznać, że swoje pojechał i trzymał poziom.

 

PREBOR MORAVY. Dubnany 24.04.

I tu nasza trójka pojawiła się w komplecie i pojechała z najlepszymi w jednej grupie.

Tor był jednak ciężki, dość grząski i szybko porobiły się w nim dziury. Jazda do łatwych nie należała...

Łukasz starał się jednak nawiązywać walkę z rywalami tak samo Drobny.

Wyniki to: 4. Łukasz Papierz, 5. Mateusz Drobny i 7. Darek Rapacz (wszyscy klasyfikowani w grupie MX2 Junior).

 

Kilka zawodów i startów mamy więc za sobą, chłopcy są rozgrzani i weszli w sezon ale Tomkowi trzeba teraz prawdziwie solidnego ścigania i to na wysokim, międzynarodowym poziomie. Takowe nastąpiło już w kolejny weekend- na niemieckim otwarciu sezonu ADAC....

 

Dwa starty treningowe- Gbely i Dąbrowa Górnicza
12-04-2016 08:04

 Po emocjach w holenderskim Valkenswaard przyszła pora na nasz start sezonu i pierwsze wyścigi.

GBELY.

Tomek z braku innych zawodów zdecydował się wziąć udział w czeskim początku sezonu, który tradycyjnie już odbywa się na zawodach Meteoryt Cup w słowackich Gbelach. W sobotę 2.04 liczył na obecność co najmniej jednego rasowego zawodnika znanego z Mistrzostw Czech i się nie pomylił bo było takich dwóch- Tomaś Śimko ( jeden z najlepszych Słowaków) i Marek Sukup. Oczywiście w klasie OPEN jak przystało na zawodowców.

I to właśnie z Śimkiem Tomek dał pokaz pięknego, rasowego ścigania na zupełnie nowym, przebudowanym przez pewnego Anglika torze.

Pojedynek ten był ozdobą dnia zawodów, na które licznie ściągnęli riderzy (ok. 245 zawodników!) z kilku krajów. 

Dwa holeshoty padły łupem naszego reprezentanta a sam wyścig to wymiana ciosów i zmiany na prowadzeniu po kilka razy. Świetne widowisko dla widza! Tomek wygrał swoją klasę i podzielił się zwycięstwami w biegach w całej grupie OPEN (Śimko był klasyfikowany w MX 2 ale wygrał raz w całej grupie OPEN, tzn. jako pierwszy przekroczył linię mety).

Tomek część biegu musiał jechać na stojąco ponieważ urwał mu się ogon motocykla i siodełko się obsunęło.

Start był więc bardzo udany i ponownie widzowie za granicą mogli zobaczyć wyższość sportową naszego zawodnika.

Kilka ujęć (dziękujemy serwisowi Motolevel.cz oraz Janowi Buchelovi).

 

 

Dąbrowa Górnicza.

Po czeskim starcie - już następnego dnia Tomek pojawił się na torze "swoim" (biorąc pod uwagę przynalezność klubową od niedawna) bo w Dabrowie Górniczej Zakawiu by wziąć udział w I rundzie Mistrzostw Strefy Południowej.

Tu nie było już godnych rywali i Tomek samotnie już prawie od startu (i to dwukrotnie) mknął do mety w klasie OPEN MX1 by dopełnić formalności i przemknąć przez zapylony i zakurzony tego dnia tor.

Tak więc pierwszy weekend kwietnia był bogaty w wyścigi, starty i...trofea. Gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na pocztek sezonu ADAC, który już niebawem bo w 3 weekend kwietnia na torze w Furstlich Drehna.

 

 

 

 

Walka z torem w Valkenswaard
31-03-2016 07:03

 Pierwszy konkretny start Tomka Wysockiego zaliczony. Pierwsza europejska runda Mistrzostw Świata klasy MX2 jaka odbyła się w świąteczny weekend zapamiętana będzie przede wszystkim jako hardcorowe wyzwanie dla wszystkich riderów a to dzięki makabrycznie trudnym warunkom, które zmusiły dosłownie wszystkich do maksymalnej uwagi. A i tak nie obyło się bez wielu gleb, karamboli i dramatycznych zwrotów akcji. Leżeli nawet najlepsi- z Timem Gajserem i Romanem Febvrem włącznie....

 
Jak wyścigi ocenia sam Tomek?
 
GP w Valkenswaard jak zawsze przygotowane na najwyżyszm poziomie. Dla mnie ta runda nie należała do najlepszych. W wyścigu kwalifikacyjnym zaliczyłem ostrą  glebę, która na szczęście skończyła się tylko siniakami. Przed pierwszym wyścigiem przyszła ulewa, wszędzie woda, kałuże i błoto. Start miałem niezły ok. 23 pozycji po kilku okrążeniach jechałem 19, niestety w połowie wyścigu zobaczyłem dym z silnika i musiałem zakończyć dalszą jazdę. (przyczyną była zaklejona błotem już po starcie chłodnica- nie pomogła nawet specjalna siatka ochraniająca...). Na szczęście nic poważnego się nie stało. W drugim wyścigu warunki były dużo lepsze ale trasa była już bardzo dziurawa i ciężka. Jechałem na 22 pozycji, przede mną wywrócił się Max Anstie (który jeszcze gorzej bedzie wspominał tę rundę...), ja dobiłem do niego a w nas jeszcze jeden zawodnik. Nieszczęśliwie Anstiemu noga utknęła za kołem ale udało nam się ją wyjąć. Czas i wszyscy odjechali ale kontynuowałem jazdę, zaliczyłem jeszcze jedną glebę i krótki Pit Stop, bo coś było nie tak z przednim kołem, wyścig ukończyłem ale bez punktów.
 
 Można się zastanawiać czy za taką szczególną i wyjątkową na wyścigach motocyklowych postawę nie należałaby się jakaś nagroda fair play... Normalnym obrazkiem jest bowiem to, że każdy troszczy się tylko o siebie i o swój motor a nie o innych zawodników. Tomek pokazał, że nie jest obojętny na innych i wolał pomóc zawodnikowi krzyczącemu z bólu (Anstie miał zaklinowaną nogę pod tylnym kołem) niż myśleć o swojej  (i tak zresztą w tym momencie dalszej i niepunktowanej) pozycji. To naprawdę godne zapamiętania, bo zdarza się niezwykle rzadko. To jest przecież  rywalizacja na światowym poziomie i nie ma zmiłuj... Tak więc mamy pierwszy kontakt ze światową czołówką i pierwsze w tym roku wyścigi najwyższej próby, w których Tomek spisywał się zarówno na starcie jak i w w samych wyścigach nieżle (połowa stawki przy pełnej maszynie startowej). Był to trzeci występ Tomka w MŚ i trzeba przyznać, że widać progres- tym bardziej, że poprzednie 2 rundy (Loket i Assen w 2015) były w o wiele lepszych warunkach. A pamiętajmy, że konkurencja była ogromna. Szkoda tego pecha technicznego w pierwszym biegu. Widac jednak że nasz zawodnik ma realne szanse na uzbieranie konkretnych punktów w tym sezonie MŚ. 
 
 
Kilka zdjęć autorstwa Janusza Szafrana.

 

 

 

 

A tak wyglądali zawodnicy po kontakcie z podłożem oraz w tych warunkach jakie holenderski tor im zafundował... (fot. Jiri Jankovsky).

 

Kolejne rundy MŚ w maju.

Tymczasem zbliżają się pierwsze wyścigi Mistrzostw Niemiec ADAC i ruszają pierwsze czeskie zawody. Tam też zobaczymy Tomka.

 

 

Kwalifikacje Valkenswaard 29 miejsce i kolejny udział w finałach rundy MŚ!
27-03-2016 22:03

Nasz czołowy rider zaliczy trzeci występ w finałowych wyścigach Mistrzostw Świata! Dzisiaj w holenderskim Valkenswaard odbył się wyścig kwalifikacyjny w którym Tomek zajął 29 miejsce na ok. 40 zawodników. Zaliczył po drodze małą glebę ale wszystko jest w porządku i na wyścigi finałowe jest zdeterminowany by trzymać pełen gaz. Atmosfera wielkiego motocrossowego święta panuje na paddocku, gdzie przetacza się chmara zawodników i zawodniczek z 5 klas. Jutro przyjdzie pora na wielkie ściganie! Poniżej zobaczcie jak prezentuje sie Tomek w nowym stroju (po prawej Marcin).  

 

SEZON 2016 czas zacząć!
27-03-2016 10:03

Wchodzimy w nowy sezon!

Plany Tomka Wysockiego na ten rok to: regularne starty w Mistrzostwach Niemiec ADAC,  w Mistrzostwach Czech oraz udział w Mistrzostwach Świata MX2 na znanych europejskich torach. Do realizacji takich wyzwań potrzeba wiele ciężkiej pracy, regularności, samozaparcia i wytrwałości a nade wszystko środków i wsparcia sprzętowego. Dlatego juz teraz dziękujemy wszystkim tym, którzy pomagają, przyczyniają się i wspierają Tomka i jego karierę motocrossową. 

Po intensywnych treningach w Hiszpanii i Włoszech nadszedł czas na pierwszy start. Zawody kontrolne dla Czechów na słynnym, klasycznym dla naszych południowych sąsiadów torze w Kaplicach. 

Zawody dla Czechów, które wygrał...Polak. Tomek zdominował bowiem obydwa wyścigi wygrawszy je w cuglach. I choć zabrakło na bramkach startowych ekipy najsilniejszych z najwyższej klasy (było de facto tylko dwóch godnych rywali - za to bardzo szybkich) to jednak trzeba ten pierwszy sprawdzian po zimie uznać za dobry prognostyk przed znacznie poważniejszymi wyzwaniami jakie już niebawem czekają naszego najlepszego ridera. W zawodach wziął również udział nasz świetny junior z teamu JD 191- Gaba Chętnicki (3 miejsce w MX2).

Co powiedział po zawodach flagowy rider teamu JD 191 Tomek Wysocki?

 Start w Kaplicach był świetnym treningiem przed sezonem. Trasa przygotowana jak na zawody krajowe i świetni zawodnicy. W pierwszym jak i w drugim wyścigu zepsułem start ale szybko odrobiłem straty i zwyciezylem w obu wyścigach. Kilka błędów się zdarzyło ale jazda była w miarę dobra. Wiem ze jestem szybszy ale na forme trzeba poczekać, a z każdym startem będzie coraz lepiej.

Gratulujemy solidnych przygotowań do sezonu i dobrego wejścia w pierwszą rywalizację z innymi. Mamy jednak świadomość, że pierwszy prawdziwy start i egzamin z przygotowania zimowego nastąpi w holenderskim Valkenswaard, gdzie już w świąteczny weekend 27-28.03 odbędzie się pierwsza europejska runda MŚ a nasz Tomek wystartuje w klasie MX2.

Przygotowując się do tego poważnego występu nasz rider poświęcił wiele czasu na "wjeżdżenie się" w ten słynny holenderski tor, ćwicząc tam na miejscu już sporo czasu przed ostatnim weekendem marca. Około 2 tygodni spędził na tym i okolicznych holenderskich torach by jak najlepiej przygotować się do wejścia w ten pełen wyzwań i celów sportowych sezon. Życzymy powodzenia we wszystkim i świetnej, szybkiej jazdy.

Będzie bardzo ostro, bardzo ciasno i bardzo tłumnie, gdyz zjadą chyba wszyscy chętni z całej Europy i nie tylko. Zapowiada sie więc walka na całego już w kwalifikacjach! Maszyna startowa będzie pękać w szwach a nas i widzów czeka moc atrakcji i emocji wyścigowych!!!

Team JD 191 jest gotowy, mechanicy stają na rzęsach by wszystko dopiąć na ostatni guzik! 

TRZYMAMY KCIUKI ZA TOMKA!

 

 

SHOWA OFF ROAD i ON ROAD
02-12-2015 13:12

 

              Oryginalne części SHOWA off road i on road dostępne w Wysocki Suspension

Targi EICMA w Mediolanie
21-11-2015 10:11

 

Co roku w Mediolanie odbywają się targi motocyklowe EICMA. My równiez tam byliśmy!

 

Głównym celem pobytu było spotkanie z Naszymi partnerami biznesowymi, z którymi współpracujemy od kilku lat ale również był czas na zwiedzanie i podziwianie nowości w świecie motocyklowym. Takze poznanie kolejnych niuansów technologicznych zw. z zawieszeniami i innymi elementami motocykli. Wszystko to z pewnością przysłuzy się naszej lepszej wiedzy oraz naszym mozliwościom zapewnienia coraz większej oferty usług jakie nasz serwis oferuje. Mozliwość spotkania z technikami i specjalistami z firm partnerskich zawsze przynosi nowe spostrzezenia i pozwala być na czasie z nowinkami technologicznymi. Wizyty u Andreani Group czy na stoisku firmy SHOWA to zawsze kontakt z nowoczesną technologią i sympatycznymi, przyjaznymi ludźmi.  
 Takie wyjazdy to świetna sprawa a dzięki współpracy z zagranicznymi firmami jesteśmy w stanie jeszcze lepiej przygotować dla Was zawieszenie. Zadowolony klient to i zadowolona firma Emotikon smile
Zapraszamy do Wysocki Suspension!!!

Pozdrawiamy

MotoWysocki Team

 

Poza zawieszeniami było sporo innych rzeczy...

maszyna mistrza świata MX GP Romaina Febvre

 

 

Była też maszyna mistrza świata MX2- Tima Gajsera

a nawet i on sam! Z ojcem, Bogomirem.

 

 

WYSOCKI SZKOŁA MX zaprasza na zgrupowanie w dniu 11.11.2015
06-11-2015 11:11

Wysocki Szkoła MX zaprasza w Święto Niepodległości na zgrupowanie szkoleniowe dla riderów motocyklowych chcących poprawić swoje umiejętności oraz technikę jazdy. Możliwość podziału na grupy wiekowe i wg. zaawansowania.

Zgrupowanie odbędzie się na torze w Dąbrowie Górniczej Zakawiu.

Zapraszamy 11.11.2015 od godziny 9.00 do godziny 16.00. Szkolenie poprowadzi Łukasz Wysocki. Koszt szkolenia to 150zł od osoby (w cenie opłacony tor). Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie i rezerwację miejsca pod nr tel 796-022-022.

 

EDIT: W zgrupowaniu udział wzięło kilkunastu riderów z motocrossu i enduro. Wszyscy wracali z poczuciem zadowolenia ale i ze świadomością ile jeszcze można się dowiedzieć i nauczyć...

 

 

Finał strefy południowej i mistrzostwo na koniec
23-10-2015 11:10

 Ostatnim akcentem sezonu był finał Mistrzostw Polski Strefy Południowej rozegrany na szybkim, wapiennym torze w Dębskiej Woli k. Kielc. Niedziela 18.10 była niezbyt przyjemnym gdyż pochmurnym i jeszcze nieco mokrym dniem. Po kilkudniowych opadach deszczu na torze było ciągle mokro ale za to bardziej przyczepnie niż zwykle.

Nasz Darek Rapacz przyjechał w roli zdecydowanego faworyta strefy i miał właściwie tylko postawić kropkę nad "i", gdyż jego przewaga od początku sezonu w klasie 85cm nie podlegała dyskusji a kolejne starty tylko jego dominację potwierdzały. Wprawdzie nie wszystko wygrywał, gdyż na 2 rundy (Ostrowiec Św. i Kowala) przyjechał najszybszy w kraju Wojtek Kucharczyk i to on wtedy zwyciężał, ale Darek jechał wszystkie rundy i wszystkie biegi. Omijały go na szczęście kontuzje czy defekty techniczne więc łącznie- po 12 wyścigach sezonu i 7 wygranych biegach oraz 4 drugich miejscach zgromadził 564 pkt i z przewagą 78 pkt nad drugim- Kladiuszem Górnym - został Mistrzem Strefy Południowej na rok 2015.

Sezon zakończył więc kolejnym podium w klasyfikacji generalnej i po wicemistrzostwie kraju odebrał puchar mistrza strefy południowej. Był to ostatni start w tym sezonie i teraz już pora na podsumowanie całości oraz wyciągnięcie wniosków ale przede wszystkim na przygotowania do kolejnego sezonu. Dziękujemy wszystkim wspierającym Darka, kibicom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomagali i przyczyniali się do sukcesu naszego juniora. Jedno jest wszak pewne- praca trenerska Łukasza Wysockiego przynosi wymierne i widoczne efekty. Damian Kojs jak i Darek Rapacz w ciągu zaledwie roku poczynili naprawdę duże postepy i zaczęli liczyć się w swych klasach oraz wygrywać i zdobywać laury. Tak trzymać!

Motocross of European Nations - debiut Darka, holeshot Tomka
23-10-2015 10:10

MXoEN w Trentino na słynnym i spektakularnym torze Pietramurata było ostatnią międzynarodową imprezą motocrossową- i dla innych zawodników i dla naszych.Wzieli w nim udział nasi chłopcy- Darek Rapacz debiutuący w tego typu imprezie międzynarodowej (klasa 85cm) i Tomek Wysocki (klasa 250cm). MXoEN to w zasadzie drużynowe mistrzostwa Europy juniorów. W nieco okrojonej obsadzie (zabrakło Niemców, Anglików ale przede wszystkim Holendrów i Belgów- a ci na pewno wiele by zmienili) zawodnicy mieli ścigać się w nieco podobnej formule jak na MXoEN z tym, że poza łączonym wyścigiem klas 125 i 250 w oddzielnych wyścigach klasy 85cm startuje po 2 zawodników z drużyny. Swoje odrębne mistrzostwa drużynowe miały też kobiety, z aktualną mistrzynią świata- Kiarą Fontanesi. Tak się ułożyło, że to właśnie Włosi i Włoszki byli faworytami tej imprezy. Przeszkodzić w zdobyciu juniorskiego trofeum próbowali na pewno Francuzi, nakręceni swymi tegorocznymi sukcesami. Zawodom sprzyjała pogoda (potężny front opadowy był dalej na południe), okoliczności (inne zawody się pokończyły więc można się było skupić tylko na tym ostatnim występie) i aura z oprawą, gdyż samo przepiękne, spektakularne położenie toru pod skalnymi szczytami alpejskimi oraz znakomita renoma toru Ciclamino i jego profesjonalne przygotowanie wraz z zawodowa kadrą obsługi tylko dodawały animuszu zaś debiutanci mieli okazję wziąć udział w czymś pamiętnym i wyjątkowym.

Główną nadzieją na solidny wynik był niewątpliwie Tomek, który pokazał, że ten ciężki sezon potrafi jednak kończyć dobrymi występami. Szymon z kolei miał doświadczenie z torów Holandii ale i sporą przerwę w tym roku więc zagadką było co pokaże. Wojtek z Darkiem objeździli sporo zawodów w mistrzostwach Czech juniorów ale Darek częściej startował u sąsiadów niż Wojtek w tym roku.Na czasówce kwalifikacyjnej Tomek miał 4 czas, Szymon był 13-ty ale wśród „setkarzy” był…trzeci. Gorzej z osiemdziesiątkami- Wojtek zanotował solidną glebę po skoku i trochę „pokasował” motocykl. Darek pojechał jak mógł i wykręcił 15-ty czas.Tor był jeszcze nieco mokry a część prostej startowej nieco śliska. Miało to pewne konsekwencje podczas startów dla jadących po takiej stronie.Pierwsze ścigały się panie i tu – ku uciesze najliczniej zebranych miejscowych- dominowały dwie gorącokrwiste Włoszki- Kiara Fontanesi i Francesco Nocera, dobrze znane z WMX.Nadszedł czas na wyścig klasy 85cm. Tu od razu świetnie wystrzelili Francuzi- Cantournet i Guyon. Ten pierwszy sunąc gdzieś z boku znakomicie wyprzedził wszystkich na końcu startowej i niespodziewanie czmychnął na czoło. Ale z tyłu czyhał na wszystkie okazje prawdziwy joker z Czech, świeżo mianowany mistrz kraju juniorów – Petr Polak, który sukcesywnie przesuwał się do przodu aż wyszedł na prowadzenie i tak już pozostało.Wielkiego pecha miał jego dobry rywal i znajomy z czeskich torów- Austriak Hofer, który miał jakiś defekt i nie pojechał wcale.

A nasi? Darek Rapacz, debiutant na poważnej międzynarodowej imprezie musiał stawić czoła jednemu dodatkowemu rywalowi- stresowi. Test wypadł jednak pozytywnie i Darek dojechał po stabilnej jeździe na 17 miejscu. Na pewno więcej oczekiwaliśmy od najszybszej 85-tki kraju czyli Wojtka. Tymczasem skończyło się na 20 miejscu co pokazuje, że trzeba jeszcze sporo pracy włożyć w przygotowanie się do takich imprez i nieco więcej otrzaskać się z zagranicą, ze stresem i świadomością po co się tam przyjeżdża. Bo na pewno da się lepiej.

Pierwszy wyścig setek i ćwiartek: nienajlepsza pozycja na starcie u Tomka (ale i ta gorsza część toru) skutkuje dopiero 9 miejscem ale potem jest już tylko lepiej i nasz as przebija się do piątego miejsca na mecie. Najlepsi i najszybsi są faworyci – przede wszystkim lider Włochów- Ivo Monticelli, znany z MŚ MX2 oraz Szwed Alvin Ostlund i Duńczyk Thomas Kjer Olsen - dobrze znany z ADAC. Tak więc bez niespodzianek.

Drugi bieg pań przeciera prosta startową i robi się bardziej przyczepnie z jednej strony ale tor jest też bardziej „rozwalony” i chłopaków z 85-ek czeka niełatwy bój w decydującej odsłonie.

Jak rakieta na dopalaczach startuje znowu Francuz Guyon i od razu dystansuje resztę. Ale Szwed Nagy nie daje za wygraną. Z tyłu znowu przedziera się Petr Polak a gdzieś w środku pędzi nasz Darek. Niestety, ponownie źle jest u Wojtka, który po zaledwie 3 kółkach odpada z rywalizacji o cenne punkty, co sprawia że ciężar odpowiedzialności za solidny występ w tym wyścigu spada na barki Darka. I Darek ten ciężar udźwignął a nawet więcej. Gdy zorientował się, że jest już jedynym w walce z naszych- nie oglądał się niepotrzebnie ale pojechał swoje najlepiej jak mógł. I przyjechał - po znowu stabilnej, równej jeździe- na dobrym 14 miejscu. Trzeba było pokonać nie tylko riderów ale i nerwy. Nie było tez niepotrzebnych błędów a więc szkoła trenerska Łukasza Wysockiego oraz gorący doping całego klanu Rapacz bardzo się przydały i nasz wicemistrz kraju wraca zadowolony, z poczuciem wypełnionego zadania.

No i czas na wisienkę na torcie- bitwa o tytuły. Odpalają setki i ćwiartki i pędzą z rykiem wśród tych pięknych gór i skał. I tak samo niespodziewanie jak wcześniej Guyon tak i teraz nasz Tomek Wysocki nagle z boku wystrzeliwuje na czoło i …zamyka rywali w zakręcie notując holeshota!

Prowadzenie udaje się utrzymać przez kilka okrążeń ale dwaj rywale są jednak szybsi i lepiej w tym roku wyjeżdżeni. Ivo Monticelli i Alvin Ostlund. To oni zdobywają dwa pierwsze miejsca ale trzecim jest nasz Tomek a więc mamy swoje powody do radości. Indywidualnie Tomek jest czwarty a Szymon- po stabilnej i równej jeździe, bez gleb i większych błędów- jest 16 w całej grupie a więc całkiem dobrze i też zrobił swoje. Zespołowo kończymy te całkiem udane zawody na 8 miejscu, choć przez pewien czas była szansa nawet na ..czwarte miejsce. Do tego trzeba jednak równej formy wszystkich i braku słabych stron. Także mamy nad czym popracować by śmiało bić się o więcej.

Tytuły wśród juniorów zgarnęli zasłużenie Włosi- przed Szwedami i Francuzami. Na czwartym lądują Czesi. Włoszki triumfowały wśród pań- przed Holenderkami i Szwedkami.

Pozytywy? Wynik i jazda Tomka, udźwignięcie odpowiedzialności i presji przez Darka i Szymona (zrobili swoje). Poza tym, bardzo ładna strona wizualna naszego stanowiska –iście reprezentacyjny namiot z naniesionymi nazwiskami naszych riderów i dobre zadbanie o ekipę ze strony PZM (tu trzeba podkreślić prócz strony finansowej także osobiste stawiennictwo p. Zupy mimo kłopotów zdrowotnych). Wielkie podziękowania dla p. Jiriego Jankowskiego z teamu „JD 191 KTM” za pomoc i udostępnienie swego wyposażenia na paddocku oraz ojcowską wręcz troskę. Z minusów to słabsza dyspozycja jednego zawodnika, która musiała mieć wpływ na końcowy wynik. Także jest też i nad czym się zastanowić oraz co poprawić, tak by kolejny występ reprezentacji był jeszcze lepszy bo wiemy że takowy może być.

Po powrocie powiedzieli:

Darek Rapacz: To byl mój pierwszy raz - spotkać się na tak dużej imprezie. Przygotowanie toru były profesjonalne a sam obiekt wtopiony w pejzaż górski był piękny. Tor był wymagający technicznie. Było się z kim ścigać. Przed startami były duże nerwy. Tempo było bardzo szybkie. Jestem zadowolony.

Tomek Wysocki: Start w MXoEN był dla mnie udany. Trasa cały czas robiła się coraz bardziej wymagająca ale i z każdym okrążeniem lepiej się tam czułem. Wyścig kwalifikacyjny ukończyłem czwarty. W pierwszym głównym wyścigu popełniłem kilka błędów z początku, które kosztowały mnie kilka cennych pozycji i czasu ale ostatecznie wróciłem na 5 pozycję. W drugim wygrałem start i długo prowadziłem. Tempo jazdy było bardzo wysokie i wyrównane ale Szwed i Włoch byli nieco szybsi, wyprzedzili mnie i dojechałem trzeci. Ogólnie ukończyłem na 4 miejscu w EMX250. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i którzy pomogli..

Foto: Celina Rapacz, Tomasz Kucharczyk, MOAN photo

Sezon się kończy a nasi dalej błyszczą.
08-10-2015 08:10

 Nieuchronnie nadchodzi koniec sezonu wyścigowego.

Ale trwają ostatnie finały, wolne zawody o puchar X czy Y, zakończenia mistrzostw stref (te dopiero 18.10). Kończą również Czesi.

W tym wszystkim biorą udział i nasi chłopcy.

Miło nam poinformować, że na finale Mistrzostw Czech Juniorów w klasie 85cm- jaki odbył się w ramach drużynowych Mistrzostw Republiki Czeskiej w Hornim Ujeździe k Litomyśla w niedzielę 4.10 jedynym reprezentującym Polskę zawodnikiem był nie kto inny jak nasz Darek Rapacz z klubu MTR Osielec. Jego występ w finałowych wyścigach był niezłym zwieńczeniem uczestnictwa w tym serialu wyścigowym i pokazał próbkę jego możliwości jako że Darek błysnął rywalom i wygrał start w wyścigu pierwszym zaś w drugim o mało co a holeshot tez nie padłby jego łupem.

 

Darek prowadzi po starcie biegu 1

 

Dwa świetne starty to niczym wisienka na torcie całego sezonu, gdyż wcześniej Darek nie startował tak znakomicie. Cieszy więc jego rozwój i w tej kwestii, bo wiadomo co daje dobry start. Tempo rywali później wprawdzie zredukowało miejsce Darka ale to wiedzieliśmy już wcześniej, że paru rywali jest po prostu szybszych i agresywniej jadących- w dodatku po swoich torach- więc zamiast liczyć na cuda, trzeba skupić się na solidnej pracy by tych rywali po prostu dogonić szybkością.

Drugi wyścig i jazda w samym czubie

Te dwa starty pokazały, że zawsze coś można wywalczyć, poprawić i w końcu uzyskać. Piąte miejsce w wyścigu 1 to naprawdę dobry wynik biorąc pod uwagę jakość i szybkość rywali. 

Niestety, awaria hamulca podczas drugiego biegu wykluczyła dalszy udział Darka i konto punktowe zamiast być większe - zatrzymało się a szkoda, bo wynik byłby jeszcze lepszy.

Hamulec siadł- koniec jazdy.

Sumarycznie Darek zajął 8 miesce na 16 zawodników. Trener Łukasz był bardzo zadowolony ze świetnych startów podopiecznego ale oczywiście przedwczesne zakończenie wyścigu nie było po niczyjej myśli. Tak jednak bywa w sportach motorowych, więc nie pozostaje nic innego jak przeanalizować cały sezon, cieszyć się tym co było dobre, osiągniętym progresem ale i wypunktować swe błędy i starać się je wyeliminować. Rywale bowiem nie śpią i nie stoją w miejscu. Całe mistrzostwa Darek zakończył na 13 miejscu z dorobkiem 105 punktów, ale pamiętamy że w 2 rundach nie wziął udziału a w jednym biegu na zawodach nie wystartował, także całościowo jest całkiem dobrze. 

Tymczasem Darka czeka chyba najważniejszy start w karierze, gdyż już w nadchodzący weekend we włoskim Pietramurata k. słynnego Arco, w słonecznym i sławnym regionie Trentino wystartuje w Motocross of European Nations, czyli rodzaju europejskiego Pucharu Narodów, który ze względu na startujące w nim klasy uważany jest za drużynowe mistrzostwa juniorskie kontynentu.

Trenuje więc solidnie i wraz ze swym rywalem ale i kolegą z Mistrzostw Polski- Wojtkiem Kucharczykiem będzie reprezentował Polskę w klasie 85cm na tej barwnej, międzynarodowej imprezie, w której udział weźmie co namniej 12 reprezentacji europejskich.

Motocross of Nations w Ernee czyli coroczna olimpiada MX
30-09-2015 07:09

 Zakończył się sezon Mistrzostw Świata 2015. Wisienką na torcie była największa coroczna impreza wieńcząca wielomiesięczne zmagania najlepszych motocyklistów crossowych na torach całego świata. Słynny tor we francuskim Ernee (Normandia) gościł gwiazdy światowego motocrossu oraz ok. 80.000 widzów chcących na własne oczy zobaczyć to wspaniałe widowisko wyścigowe.

 

Wśród 36 reprezentacji z 6 kontynentów (byli min. Brazylijczycy, Marokańczycy, Wenezuelczycy, Australijczycy czy Izrealczycy) pokazali się i nasi reprezentanci a wśród nich nasz Tomek. Oprócz niego pojechali: Łukasz Lonka - standardowy wyjadacz i wielokrotny mistrz kraju oraz- w zastepstwie nieszczęśliwie kontuzjowanego tuż przed imprezą Gaby Chętnickiego  - Karol Kruszyński (w MX2), debiutant  w tak duzej imprezie.

Tomek startował w grupie OPEN (a więc tej nawyższej) na nowej KTM 350, którą dojezdżał już we Vranovie (o czym wcześniej).

Czasówkę Tomek zakończył na 23 miejscu.

W kwalifikacach trzeba było awansować przynamniej dwoma nalepszymi wynikami do czołowej 20-tki.

Swój wyścig Tomek ukończył na 20 miejscu ale wobec słabszych wyników kolegów z drużyny (Karol 30, Łukasz 25) chłopcy musieli pojechać Finał B, z którego tylko jedna, najlepsza ekipa kwalifikowała się do ostatecznej rozgrywki w klasach MX2, MXGP i Open połączonych w 3 zestawy wyścigów (niektórzy musieli więc pojechać aż 3 wyścigi od Finału B po finały główne).

W Finale B mieliśmy popisową jazdę Tomka, który mimo że nie wystartował rewelacyjnie to umiejętną i rozważną (ale szybką) jazdą przebijał się skutecznie do przodu i wyprzedził wszystkich (!) Czechów mających nie tylko większe doświadczenie ale i lepiej wyjeżdżonych na mocniejszych motocyklach. W szczytowym momencie Tomek jechał na ok. 5-6 pozycji przed Filipem Neugebauerem co pokazuje jakie są jego możliwości....

Niestety, w samej końcówce tak dobrego biegu nastapił upadek i Tomek spadł o kilka miejsc a po szybkim pozbieraniu się dojechał do mety na dobrym, 10 miejscu, które było jednocześnie najlepszym polskim występem w tej wielkiej imprezie. Polska drużyna udział w MXoN zakończyła więc na 24 miejscu przed Litwą i Słowacją. Czesi byli o włos od awansu do finału, ale przez błędy własne nie zdołali wydrzeć tego Japończykom, którzy cieszyli się z udziału w finałach głównych.

Gratulujemy po raz kolejny najlepszego rezultatu w drużynie narodowej w MXoN i spodziewamy się, że coraz lepsza jazda Tomka zostanie doceniona oraz zauważona przez osoby mające wpływ na losy polskiego motocrossu i zostanie udzielone wsparcie niezbędne do dalszego progresu i możliwości startów w kolejnym cyklu Mistrzostw Świata.

Komentarz Tomka podsumowujący udział w MXoN:

MXoN w Ernee był jak dla mnie najlepszym z których startowałem. Kibice stworzyli niesamowitą atmosferę i dopingowali tak mocno, że czasem nie słyszałem swego motocykla. Sama organizacja na najwyższym poziomie, tor przygotowany w 100% i choć był naprawdę trudny, rozbity i problemy mieli nawet najlepsi mnie pasował i dobrze się czułem. Dawałem z siebie wszystko co tylko mogłem i moja jazda była dobra. W wyścigu kwalifikacyjnym miałem niezbyt dobry start ale szybko przebiłem się do przodu w okolice 15 pozycji, czasy miałem dobre ale zacząłem popełniać błędy moją nową 350, która mnie trochę wymęczyła i ukończyłem 20. W niedzielę czułem się już lepiej i moja jazda była też lepsza choć nie obyło się bez błędów. W finale B przewróciłem się na pierwszym okrążeniu i zacząłem gonić z końca stawki, na dwa okr, do końca byłem już 6-sty ale popełniłem błąd i znów upadłem, tracąc cenne miejsca i kończąc 10-ty. Dziękuję wszystkim za ogromny doping i wsparcie. Szczególnie polskim kibicom i sponsorom za szanse reprezentowania kraju w MXoN!!!

Kolejnym ważnym występem Tomka będzie prawdopodobnie udział w Drużynowych Mistrzostwach Czech (w barwach teamu JD 191 KTM RACING) a na pewno w motocrossowym pucharze narodów europejskich w Trentino- już 10-11 października, na co czekamy z niecierpliwością gdyż będą to ostatnie zawody tego sezonu, wieńczące całość.

Video z wyścigu kwalifikacynego Tomka:

www.youtube.com/watch

(widać go od 2:06 z numerem 84)

Foto: Marcin Wierzbicki, motocross.info.pl

MAMY UPRAGNIONY TYTUŁ- DAMIAN KOJS WICEMISTRZEM CZECH JUNIORÓW!!!
28-09-2015 13:09

 Trudne ale możliwe się dokonało!

W sobotę 26 września ekipa MotoWysocki miała swój dzień a Damian Kojs będzie finałową rundę Międzynarodowych Mistrzostw Czech Juniorów wspominał długo bo zdobył swój pierwszy tytuł wicemistrzowski poza krajem- w wymagających Czechach!

Finałowa runda była nerwowa, emocjonująca ale wspaniale rozegrana przez naszego 16- latka ze Spytkowic.

To był trudny jak dla starszych juniorów- wymagał ciągłej koncentracji, uwagi i nie dawał komuś kto zawali start większych nadziei na łatwe wyprzedzanie. Tor w Merklinie przypominał alejki w parku na wzgórzu- nieco dziwna trasa ale śliska i bardzo ciasno upakowana.

Czasówka pokazała ze wszystko jest w rękach i w gazie Damiana- 2 miejsce za Krystofem Kouble- faworytem i liderem całego cyklu było tym, czego oczekiwaliśmy w tym trudnym i obfitującym w zawirowania sezonie.

Jak pamiętamy- Damian pauzował ok. 2 miesięcy co teoretycznie mogło go wybić z rytmu ale dzięki solidnemu przygotowaniu fizycznemu i wytężonej pracy w ostatnich tygodniach cel został  osiągnięty- choć  trzeba go było w Merklinie wywalczyć. 

Pierwszy wyścig i... Damian wygrywa start dzięki inteligentnemu zamknięciu rywali w podejściu do pierwszego wirażu.

Prowadzi przez pewien czas, ale dogania go Kouble a potem Dvoraćek z którym Damian toczy zacięty bój o drugie miejsce. Wyprzedzają się kilka razy nawzajem ale górą ostatecznie jest Damian, dzieki uporowi i zadziorności oraz konsekwencji w ataku.

Najgroźniejsi rywale  - ci z podium- czyli Austriak Lukas Prammer i Czech Rudolf Plch byli odpowiednio na 4 i 6 miejscu co oznaczało, ze trzecie miejsce na podium już było w kieszeni ale.... Damian wiedział jakie są jego aktualne mozliwości i jak prezentowali się ostatnio rywale dlatego postanowił pójść za ciosem i zaatakować drugie miejsce. By tego dokonać trzeba było co najmniej powtórzyć wynik z wyścigu pierwszego i liczyć na potknięcie Prammera, który teraz był pod presją. Brakowało juz tylko 3 punktów do drugiego miejsca i tytułu I wicemistrza a 4 punktów do "wykoszenia" Austriaka z drugiego miejsca.

Rozpoczął się wyścig drugi i...Damian ponownie wygrywa start zamykając niemal identycznie wszystkich rywali na pierwszym zakręcie!

Znakomity początek rokował nadzieje na końcowy sukces ale trzeba było jeszcze to wszystko dowieźć do mety- najlepiej na bezpiecznym drugim miejscu za Koublem, który póki co jest lepszy i szybszy ale na pewno jest w zasięgu Damiana- co pokazała runda w Krasnej Lipie.

Zgodnie z racjonalnymi przewidywaniami Kouble wyprzedził Damiana dzięki mniejszej ilości błędów własnych ale Damian kontrolował dalszy przebieg wyścigu i nikt mu drugiego miejsca nie zagrodził a nawet nie był w stanie go skutecznie zaatakować.

Dzięki konsekwentnej i mądrej jeździe wyścig naszego "Fast Flying Boya" zakończył się na drugim miejscu ale ponieważ tuz wcześniej upadek zaliczył Prammer i wkrótce potem przedwcześnie zjechał z toru (po nerwowej i nierównej jeździe) okazało się że ten najpiękniejszy scenariusz merkliński jest jak najbardziej realny i Damian  zostaje WICEMISTRZEM CZECH JUNIORÓW! 

Tak oto napisała się historia kolejnego zdolnego polskiego juniora na czeskiej ziemi i po sukcesach Gaby Chętnickiego w sezonie 2014 (3 tytuły mistrzowskie) mamy kolejne podium i tytuł dla Polski!  

WIELKIE GRATULACJE ZA TAK WSPANIAŁY POWRÓT DAMIANA i ZA KLASĘ NA FINISZU. Te ostatnie 3 rundy MĆRJ były znakomite!

Trzeba było nie tylko techniki i szybkości ale przede wszystkim opanowania emocji i mądrej, spokonej głowy. Rywale nie wytrzymali ciśnienia a wszyscy przeciez dobrze wiedzieli, ze w Merklinie zdecydują się losy 2 i 3 miejsca w sezonie. Nikt jednak nie przewidywał, że Damian Kojs z Polski zgniecie rywali, wygra starty i wywalczy nie trzecie ale jeszcze nawet drugie miejsce! 

Miny pokonanych mówiły same za siebie....

Natomiast nagroda była warta trudu. Jak na juniorski czempionat w Czechach to mile zaskoczyły wszystkich tabliczki z kwotami nagród pienięznych. Za 2 miejsce w zawodach i za tytuł wicemistrza Czech łącznie wypłacono na miejscu Damianowi 30.000 koron co świadczy nie tylko o docenianiu wartości wyścigowej juniorów w Czechach ale i o zdolnościach organizacyno- mediacynych pomiędzy organizatorami cyklu a sponsorami.

GRATULUJEMY UDANYCH MISTRZOSTW!

 

Ale nie tylko Damian brał udział w zawodach w Merklinie. Darek Rapacz walczył dzielnie z trudnymi rywalami i wyjeździł dwukrotnie 9 miejsce co biorąc pod uwagę jakość rywali jest wynikiem dobrym a na tle polskich 85-tek naprawdę solidnym. Oczywiście chciało by się więcej ale na to trzeba będzie solidnie zapracować.

  Cieszymy się jednak z kazdego dobrego miejsca bo też i na koniec sezonu nie przyjechało więcej polskich zawodników w mniejszych klasach (był tylko Sebastian Witkowski w MX2) a więc Damianowi i Darkowi przyszło reprezentować polski motocross na czeskiej ziemi w zmaganiach juniorskich. Jesteśmy pewni, że reprezentują go godnie i dobrze pracują na nasz wizerunek w Czechach, co już skutkuje poważaniem i szacunkiem jakim się cieszą wśród czeskich i słowackich rywali. Piękne jest również to, że cała ta liczna gromada juniorów pomimo coraz wyższego poziomu rywalizacji traktuje się z należytym respektem i po przyjacielsku- co sprawia, że paddock jest miescem w którym mile się przebywa a czeskie tory przyciągają i przyciągać będą zapewne kolejnych naśladowców Gabriela Chętnickiego.

Video z dekoracji wszystkich zwycięzców mistrzostw na podium:

juniormxtv.cz/ 

(Damian Kojs od 5:05)

  Na zakończenie zmagań juniorów trzeba podkreślić rolę osób, bez których nie byłoby sukcesu końcowego. Na ten bowiem cały czas pracował przede wszystkim trener Łukasz Wysocki, który wciąz czuwał nad treningami, przygotowaniami i rozwojem swych podopiecznych oraz udzielał porad w oparciu o swoje doświadczenie i obserwacje torów, rywali czy błędów a także planował strategię działania. Nie można pominąć rodziców Damiana, którzy wspierają go materialnie przez cały czas- bez czego nawet nie byłoby co marzyć o licznych startach i wyjazdach w często odległe miejsca.

Za kawał świetnej roboty, wszystkim którzy pomagali i przyczynili się do końcowego sukcesu trzeba powiedzieć mocno i wyraźnie: DZIĘKUJEMY!

Pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Czech Juniorów oraz podium na Słowacji!
15-09-2015 11:09

 Miniony weekend obfitował w wiele zawodów.

I dostarczyły nam one wiele radości- przede wszystkim za sprawą Damiana Kojsa, który sprawił wszystkim- nie tylko trenerowi Łukaszowi - spora niespodziankę wygrywając w cuglach obydwa wyścigi w klasie 125cm na Międzynarodowych Mistrzostwach Czech Juniorów jakie odbyły się w sobotę 12 września na torze w Krasnej Lipie.

To jego pierwsza wygrana w tej serii mistrzowskiej!

Lepszego powrotu chyba być nie mogło a zmotywowany bardzo dobrymi czasami i wynikami z rodzimego Osielca- Damian poszedł za ciosem i bez większych przeszkód pokazał na co go stać w tej prestiżowej serii. Pamiętamy, że był wcześniej przed kontuzją trzeci w "generalce" więc już wiosną był szybki. Miło widzieć z powrotem w takie formie. Gdy sportowiec wraca po kontuzji silniejszy i bardziej wygłodniały sukcesu oraz zmotywowany i nie szarżuje niepotrzebnie- osiąga się właśnie takie efekty.

Foto: Jan Buchel

 Nie ma w tym przypadku- ledwo co Damian wygrał przeciez klasę profi na słowackim Motocorse Cup gdzie dominował i wraz z innymi kolegami zapewnił polską dominację w kilku klasach.

Artykuł możecie zobaczyć tu:

www.motolevel.com/clanek-6647-slovakia-mx-quad-championships-motocorse-cup

 Natomiast zdjęcia z Krasnej Lipy tu:

www.zonerama.com/ppna/Album/906466

GRATULUJEMY I CZEKAMY NA RÓWNIE DOBRĄ KOŃCÓWKĘ SEZONU!

Ale to nie koniec dobrych wieści. W niedzielę 13.09 na Mistrzostwach Słowacji w Bećkovie nasz Darek Rapacz wyjeździł 2 miesce w klasie 85cm i jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, ze słowacka kadra juniorska należy do silnych. Dwa solidne wyścigi i dwukrotnie za Samuelem Strukiem do którego naszemu riderowi jeszcze trochę brakuje.

Niemniej jednak - po sukcesie w Mistrzostwach Polski- Darek dorzuca do bogatej kolekcji kolejne podium i to mówi samo za siebie.

W Bećkovie miał startować Tomek ale zrezygnował z powodów zdrowotnych (przeziębienie) a że patrzymy juz na następne cele więc trzeba pilnować stanu zdrowia przed ważniejszymi startami.

W piątek 11.09 brał za to udział wraz z kilkoma riderami- oraz bratem Łukaszem w testach Kawasaki jakie zorganizowano na torze w Dąbrowie Górniczej, łącząc to przy okazji z treningiem.

 

A najblizszy start to finał Mistrzostw Czech we Vranovie - 20.09 gdzie zapowiada się fascynująca bitwa o tytuły mistrzowskie w klasie MX2 i MX1....

Tomek w ramach przygotowań do MXoN pojedzie przygotowawczo raczej w klasie MX1 ale mozliwe, ze nie pogardzi dodatkowym startem w MX2, gdzie jak wiemy odniósł największe sukcesy.

Powołanie do reprezentacji na Motocross of Nations i European Nations świadczy o tym ze równiez PZM widzi w naszym riderze właściwego człowieka do reprezentowania kraju na największych imprezach motocrossowych świata.  

 

 

Pierwszy holeshot na ADAC i wicemistrzostwo Polski
07-09-2015 12:09

 Udana niedziela 6 września!

Darek Rapacz- nasz podopieczny został Wicemistrzem kraju w klasie 85cm  po finałowej rundzie MP w Gdańsku!

Gratulujemy udanego sezonu i tytułu!

 

Finałowe zawody odbyły się też na Mistrzostwach Niemiec ADAC. Tam świetnie na zakończenie spisał się nasz Tomek,

Najlepszy występ w tej serii w tym trudnym i pechowym sezonie. Pierwszy wyścig- 6 miejsce.

DRUGI WYŚCIG: wygrany start i 3 miejsce! 

Tomek Wysocki- czwarty z lewej. 

Pojedynek ze świetnym Holendrem- Bassem Vaessenem.

 

Holeshot Tomka- piękny start numeru 831!

Foto: Rico Schneller (SUI)

 

Tomek ściga się z najlepszymi (Brian Hsu- 81).

Foto: Jiri Zanat

Foto: Rico Schneller (SUI)

 

podium- 3 miejsce w drugim wyścigu. Foto- dzięki uprzemości Steffena Schollbacha.

Łącznie- 5 miejsce- co jest dobrym zakończeniem bo rywale byli przedniej marki a tor bardzo trudny.

Oto komentarz Tomka:

"Tor był podobny do supercrossu - wiele przeszkód, skoków, whoopsow - tak jak uwielbiam takie tory. W końcu wygrałem kwalifikacje w sobotę ale w 2 grupie. Pierwszy (Litwin Jasikonis )miał lepszy czas więc na start wjezdzalem na 2 miejscu.

Pierwszy wyścig: źle wyskoczylem ze startu- około 10 pozycji, od razu atakowałem i szybko wyskoczylem na 4 miejsce i dochodzilem czołówkę niestety tak mocno chciałem ze aż mi ręce twardły od dłuższego czasu i ukończyłem na 6 miejscu . W drugim wyścigu nareszcie wygrałem holeshota lecz Hsu i Jasikonis byli szybsi wiec wyścig skończyłem na 3 miejscu i podium. Zawsze może być lepiej ale jestem zadowolony ze swojej jazdy na koniec tego pechowo roku. Ogólnie 5 pozycja także było super."

 

GRATULUJEMY!!!

Ale to jeszcze nie koniec. Pora na Mistrzostwa Czech- juniorów w Krasnej Lipie i seniorów we Vranovie.

Będziemy dopingować na wszelkie sposoby!

 Tym bardziej, ze do dobrej dyspozycji wraca kolejny podopieczny Łukasza - Damian Kojs, który znakomicie pojechał w słowackich Gbelach na zawodach pucharu Motocorse Cup (dawniej Zubor Cup) wygrywając klasę "profi" w obu biegach. Damian równiez weźmie udział w Mistrzostwach Czech.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki!

 A na koniec miła niespodzianka: Darek Rapacz i Tomek Wysocki zostali powołani na Motocrossowe Mistrzostwa Druzyn Europejskich jakie rozegrane zostaną we Włoszech w październiku na torze Pietramurata w Trentino.